Scéna, z které se přepadený člověk jen tak nevzpamatuje. I tak se dá charakterizovat napadení, ke kterému došlo v noci na sobotu v poděbradské čtvrti Polabec. Obětí byla pětadvacetiletá žena.

K útoku došlo zhruba ve dvě hodiny ráno. „Muž se spolujezdcem ve Volkwagenu Passat přijel k levé straně silnice, kde šla pětadvacetiletá žena,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Pak se vše odehrálo během několika sekund. Lupičova ruka se vynořila přímo z okénka u řidiče. „Uchopil ucha kabelky, kterou měla žena zavěšenou na pravém předloktí. Pak se auto rozjelo,“ popsala další vývoj Potočná.

Žena se však rozhodla svoji kabelku bránit. Tím pádem ji auto ještě vláčelo asi pět metrů. Pak souboj vzdala posádka auta. Kabelka zůstala v rukách majitelky.

Podle výpovědi napadené ženy se mělo jednat o stříbrný Volkswagen Passat. Podrobnosti si vzhledem ke tmě a momentu převapení nevybavuje.
K podobným útokům dochází v posledních letech poměrně často. Tento případ je ovšem v několika ohledech výjimečný. Jednak si gangy lupičů v autech častěji volí jako svou oběť cyklistku. Z praktického hlediska se jim taková loupež jeví jako technicky snáze proveditelná.

Dalším bodem je věk obětí. V drtivé většině případů se jedná o důchodkyně, které jsou v takto překvapivých situacích bezbranější. Mladá dívka, podobně jako v tomto případě, se nájezdu lumpů častěji ubrání.
Některé gangy už byly dopadeny a odsouzeny. Například v prosinci roku 2005 vyfasovala trojice narkomanů z Peček, která si tímto způsobem chtěla přivydělat na drogy, celkem sedm let natvrdo. „Podobné případy je potřeba posuzovat co nejpřísněji,“ řekl státní zástupce Milan Buch.