Na středeční odpoledne dlouho nezapomenou prodavačky ze Smíšenky v Pátku. Podvodníci převlečení za zákazníky, navíc bez nervů, obchůdek skoro zruinovali.

Jak se celá věc vlastně odehrála? Kolem čtvrté odpolední vstoupil do obchodu pár. „Muž byl mladší, kolem třicítky, měl potrhané bílé triko, tipovala bych ho na někoho od kolotočů. S ním byla žena kolem čtyřicítky,“ říká prodavačka.

A začal velký nákup. „Nabrali nějaké věci v drogerii, nějaká kafe a cukrovinky, taky lízátka. Nosili to na pult a odnášeli do auta,“ vybavuje si prodavačka.

Ovšem auto nestálo přímo před obchodem, ale za rohem před mísním úřadem. Podle dalšího ze svědků se mělo jednat o černý Opel Omega. Bohužel espézetku nezaregistroval.

Zatím se v krámě nakupovalo a na řadu přišlo další, nejcennější zboží: cigarety. „Doslova nás vybrali z lepších druhů cigaret. Kupovali třeba osmery devatery, byly to davidoffky, marlbora, ale i karton peter. V tom bylo dost tisíc korun,“ krčí rameny prodavačka.

Nakonec si povedená dvojice nechala na pultě jen pár krabic a chtěla před obchod vyvézt tři basy piva. Pak že zaplatí. Jenže na to už jaksi nedošlo. „Zloději z místa činu ujeli bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na 5 421 korun,“ řekla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Podle svědka měla sedět v autě ještě třetí osoba. Plán byl tedy dokonale připraven a bohužel také proveden.

Nikdy předtím místní ani prodavačky podvodníky v obci neviděli. A dá se předpokládat, že už ani neuvidí. Na podobné lumpy si však už ženy z páteckého krámku budou dávat pořádný pozor.