Mrtvola v septiku, vrah za mřížemi. To jsou nejdůležitější fakta z děsivého příběhu, který se odehrává v těchto dnech v Oskořínku.

Vzetí pravděpodobného vraha do vazby včera potvrdila mluvčí středočeských policistů Soňa Budská. „Muž byl vzat do vazby v neděli ve večerních hodinách,“ řekla Budská.

Podle informací, které má zatím policie k dispozici, došlo k vraždě v domě čp. 88 už 6. února. „Osmadvacetiletý muž měl po rozepři udeřit svého o rok staršího kamaráda několikrát sekyrou do hlavy. Jeho tělo pak odtáhl asi pět metrů a hodil jej do odpadní jímky,“ uvedla Budská.

Týden se o ničem nevědělo. Podle místních byli vrah i oběť vyhlášenými povaleči. „Často spolu pili. Ani jeden nikde nepracoval. Ten, co jej zabil, byl už kvůli nějakým podvodům zavřený. Ten, co byl zabit, měl být závislý na drogách a ve vězení prý nebyl jen proto, že byl uznán nesvéprávným,“ svěřila se Nymburskému deníku jedna ze sousedek.

Ve vsi oba muže znali pod přezdívkami. „Vrahovi se říká Petarda, tomu zabitému Haďák. Oba to byli s prominutím blbci, ale takhle to skončit nemuselo,“ říká další ze sousedek.

Šokující je fakt, že vrah v týdnu, než se na celou věc přišlo, seděl dál před místní prodejnou. „I v tom týdnu, kdy už měl kamaráda v septiku, seděl tady na lavičce s jiným kamarádem a popíjeli lahváče,“ říká prodavačka z obchodu.

Prozradit se měl sám, když o vraždě prý vyprávěl ve vsi. Někdo pak zavolal policii.

Vrahovi hrozí i výjimečný trest včetně doživotí.