„On si snad vůbec neuvědomuje, co mi udělal,“ předeslal zkroušený muž.

Přibližný portrét zloděje.Zdroj: Nymburský deníkTen dříve léta pracoval v poděbradských sklárnách. Poté kvůli cukrovce přišel o obě nohy a skončil na vozíku. Mezi jeho občasné kratochvíle patřil nákup stíracích losů v trafice na náměstí. Právě to se mu však tento týden stalo osudným. Když losy koupil, měl v ruce 3500 korun. „Původně jsem měl jen 3000, kamarád mi chvíli předtím vrátil pětistovku. Chtěl jsem si peníze uložit, ale vtom zezadu přišel zloděj a chtěl mi to všechno vytrhnout z ruky,“ popsal těžké chvíle Mizler.

Část peněz dopadla na zem, ale dvoutisícovka zloději spadla přímo do igelitové tašky. „Zkoušel jsem mu ji vytrhnout, ale v rukách mi zbyla jen ucha tašky, se zbytkem utekl,“ dodal senior.

Podle svědků byla se zlodějem i žena a oba pak utíkali společně po náměstí směrem k budově radnice.

Okradený muž pomohl policii sestavit přibližný portrét zloděje. Policisté nyní vyzývají svědky nebo řidiče, kteří náměstím projížděli a mohli by mít incident nahraný na palubní kameře, aby se ozvali.

Mizler tvrdí, že nebýt zdravotního hendikepu, ubránil by se. „Kdybych měl nohy, tak ho zbiju. Takhle se ale ubránit nedokážu,“ řekl.