„On si snad vůbec neuvědomuje, co mi udělal,“ předeslal zkroušený muž.

Místo před trafikou pod Eliškou, kde k okradení invalidy došlo.
Okradený invalida na náměstí! Zloděj mu vytrhl dvoutisícovku

Přibližný portrét zloděje.Zdroj: Nymburský deníkTen dříve léta pracoval v poděbradských sklárnách. Poté kvůli cukrovce přišel o obě nohy a skončil na vozíku. Mezi jeho občasné kratochvíle patřil nákup stíracích losů v trafice na náměstí. Právě to se mu však tento týden stalo osudným. Když losy koupil, měl v ruce 3500 korun. „Původně jsem měl jen 3000, kamarád mi chvíli předtím vrátil pětistovku. Chtěl jsem si peníze uložit, ale vtom zezadu přišel zloděj a chtěl mi to všechno vytrhnout z ruky,“ popsal těžké chvíle Mizler.

Část peněz dopadla na zem, ale dvoutisícovka zloději spadla přímo do igelitové tašky. „Zkoušel jsem mu ji vytrhnout, ale v rukách mi zbyla jen ucha tašky, se zbytkem utekl,“ dodal senior.

Podle svědků byla se zlodějem i žena a oba pak utíkali společně po náměstí směrem k budově radnice.

Okradený muž pomohl policii sestavit přibližný portrét zloděje. Policisté nyní vyzývají svědky nebo řidiče, kteří náměstím projížděli a mohli by mít incident nahraný na palubní kameře, aby se ozvali.

Dva útoky na Štědrý večer v Poděbradech mají na svědomí dva mladíci, kteří jsou už ve vazbě.
Vánoční loupež minutu po minutě: policie zveřejnila interní komunikaci

Mizler tvrdí, že nebýt zdravotního hendikepu, ubránil by se. „Kdybych měl nohy, tak ho zbiju. Takhle se ale ubránit nedokážu,“ řekl.

Obžalovaný Vojtěch Jecha sledoval hlavní líčení prostřednictvím videokonference z ruzyňské vazební věznice. Únorovému jednání však už bude přítomen osobně.
Rodina z karavanu má byt, soud odmítl pustit syna z vazby