Hned dva šoky musí vstřebat organizátoři a návštěvníci diskotéky Ficzak, která se konala uplynulý pátek v nymburském Dělnickém domě. Na místě se při tanečním breakovém vystoupení zranil a několik minut zůstal v bezvědomí jedenadvacetiletý tanečník z Nymburka. Pak se ale probral. Bohužel jen na několik hodin. Ráno byl doma nalezen mrtvý!
Podle jedné z návštěvnic mohlo k nepříjemné události v Dělňáku dojít kolem půlnoci. „Údajně spadl při tanci a udeřil se do hlavy,“ řekla dívka, která si nepřála být jmenována.
To potvrzují i záznamy v policejním protokolu. „Při tanci došlo k nekontrolovanému pádu, při němž se muž měl udeřit do hlavy. Byla zavolána záchranka,“ řekl kriminalista Pavel Kvíz.
Jenže mladík se po deseti minutách probral. „Prý byl polit vodou a probral se. Záchranka proto ani na místo nedojela, byla odvolána,“ doplnil Kvíz.
Mladík pak podle policie zůstal na diskotéce zhruba do pěti do rána. Pak se údajně odebral domů do Vorlíčkovy ulice.
Tam byl ráno nalezen
bez známek života. „Jednalo se
o podivné úmrtí jedenadvacetiletého muže. Ale už mu nebylo pomoci,“ uvedl lékař nymburské záchranky.
S definitivní jistotou určí příčinu smrti až nařízená soudní pitva. „S největší pravděpodobností má ale smrt mladíka bezprostřední souvislost s nočním zraněním,“ konstatoval Kvíz.
Dá se předpokládat, že mladý tanečník tak ve spánku zemřel kvůli vnitřnímu poranění.
Organizátor Ficzaku Petr Hanzl se k situaci odmítl vyjádřit. „Nebudu to komentovat a poskytovat k tomu žádné informace,“ řekl včera Hanzl.
Policisté zkoumají možnou míru zavinění dalších osob. Vzhledem k citlivosti případu však zatím další informace poskytovat nebudou. „Případ je zatím stále v šetření, detaily zatím sdělovat nebudeme,“ zakončil kriminalista.
Podobný případ se v poslední době na Nymbursku neodehrál. Podle jiného profesionálního tanečníka z Nymburka sice k úrazům při tomto druhu tance dochází poměrně často, ovšem takto tragický případ nepamatuje.
„Znám jednoho tanečníka z Liberce, který chtěl při vystoupení udělat salto vzad, dopadl na hlavu a dnes jezdí na vozíku. O takovéhle tragédii jsem ovšem ještě neslyšel,“ poznamenal tanečník.
Sám už měl kvůli tanci například zlomenou ruku, zablokovanou páteř, natažené svaly a spoustu dalších zranění. „Ale rozhodně bych nepředváděl na pódiu něco, na co nemám,“ uzavřel nymburský „brejkař“.

Více čtěte ZDE