Ublížení na zdraví a výtržnictví. To jsou trestné činy, z kterých je obviněn devětadvacetiletý muž z Nymburka. On měl zavinit pád šedesátiletého muže, který chtěl vyjít po schodech 4. října z Irské restaurace.

Po konfliktu došlo k pádu obou mužů a starší z nich po necelém týdnu vážným zraněním v nemocnici podlehl. Původně věc vypadala jako nešťastná náhoda. Do doby, než se přihlásila klíčová svědkyně. Právě ona byla příčinou rozmíšky obou mužů.

Vyšetřování však zatím stále pokračuje a není tedy na místě vynášet předčasné soudy. „Devětadvacetiletému muži bylo sděleno obvinění z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví. Případ se však dále šetří,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Případ byl několik dnů šetřen jako nešťastná náhoda. Až potom vypovídala na policii žena, která přinesla na případ úplně jiný pohled.
Co se podle ní tehdy stalo? Vedoucí jednoho z nymburských kadeřnictví zamířila do Irského pubu spolu s kamarádem ze školy z restaurace U Starého Nymburka, kde se konalo setkání maturantů po letech. Mezi nimi byla i svědkyně a tělocvikář. „Když jsme přišli do Irské, dávali jsme si u baru panáky. Pak se objevil syn mé kolegyně, který se mě jen tak z hecu ptal, jestli mi může říkat mámo. Řekla jsem mu, že beze všeho,“ popisuje okamžiky v irské restauraci Jitka B.

Když se dvojice bývalých spolužáků rozhodla, že půjde domů, žena vyrazila na schodiště jako první, za ní šel její bývalý spolužák, jinak velice dobrý přítel. „Před dvěma lety mi umřel manžel a on mi v těžkých chvílích hodně pomohl,“ líčí přátelství s mužem kadeřnice.

Muž ji prý na schodech jen z legrace plácl po zadku, což však zřejmě neušlo pozornosti synovi její kolegyně, který šel údajně po schodech za ním. „Řekl mu, že takhle se k jeho mámě chovat nebude. Pak jsem se otočila a viděla jen, jak jsou v sobě. Jeden měl černou bundu, druhý bílou, bylo to nepřehledné,“ vzpomíná na kritické okamžiky svědkyně události.

Pak prý křičela a další lidi ji z místa scény odvedli a zpátky už nepustili.

Sama připouští, že v celé věci mohl hrát roli alkohol. Vnitřně je však přesvědčena, že za smrt jejího přítele může právě syn její kolegyně, který se měl na schodišti na šedesátiletého muže vrhnout. Což je právě čerstvě obviněný muž. „Podle mě to mohli vidět i další lidé, ale nemůžu nikoho soudit,“ naráží žena na to, že na policii vypovídali všichni, jako by šlo o nešťastnou náhodu.

Původní verze hovořila o zranění po pádu na schodišti, které si muž mohl přivodit sám. To však svědkyně nepotvrzuje. „Mohli být tak na třetím schodě, když k tomu došlo,“ říká žena. Po oznámení smrti muže na tom byla paní Jitka psychicky velmi špatně. „Vždyť se to vlastně stalo kvůli mně,“ dodala svědkyně nešťastné události a do očí jí poněkolikáté vhrkly slzy.