Vysokému čísli odpovídal i stav dvaadvacetiletého muže. „Ten si nekontrolovatelným pohybem způsobil poranění v oblasti hlavy. Strážníci na místě poskytli prvotní ošetření a přivolali záchrannou službu,“ uvedl vrchní strážník Martin Rajl.

Alkohol však byl pro mladíka zjevně nedostatečnou drogou. Kromě něj mu v žilách kolovala také jiná blíže nespecifikovaná látka, kterou si aplikoval. Za asistence strážníků byl muž převezen k ošetření do nemocnice.

Ilustrační foto.
U Mochova se střetla dodávka s osobákem. Na místo letěl vrtulník

To však bohužel nebyl jediný sobotní případ, u kterého strážníci zasahovali a hrál v něm podstatnou roli alkohol. První oznámení o spícím opilém muži u prodejny Kaufland přijali strážníci v sobotu už v dopoledních hodinách. Frekventované místo pro odpočinek si vybral dvaačtyřicetiletý muž bez přístřeší. Na výzvu strážníků místo opustil.

V pravé poledne oznámila ochranná služba hlavního nádraží, že se v prostoru čekárny spí žena, kterou nelze žádným způsobem vzbudit. „Strážníci na místě zjistili, že osmapadesátiletá žena není schopna vlivem požití alkoholu žádné komunikace, a proto ji předali do péče záchranářům,“ doplnil Rajl.