Všude stopy od krve a rozházené věci.

Tak to vypadalo v jednom z bytů u centra Nymburka v sobotu před půlnocí. Dva přátelé, kteří byt obývali, se v opilosti pohádali. „Začal mě napadat a byl hodně agresivní. Já jsem se jen bránil,“ uvedl pětatřicetiletý muž ještě předtím, než jej policie zadržela. Vážně zraněný a značně krvácející devětatřicetiletý spolubydlící byl záchrankou odvezen do vinohradské nemocnice, kde byl ihned operován a údajně bojuje o život. To však mluvčí nemocnice Lukáš Matýsek odmítl potvrdit. „Nemáme svolení podávat jakékoliv informace o jeho zdravotním stavu,“ uvedl v neděli odpoledne.

Hlavní roli v celém případu sehrál alkohol. Oba muži už od odpoledne značně popíjeli a večer byli v dost podroušeném stavu. Bohužel ne natolik, aby se nestihli porvat. „K napadení nožem došlo ve 22.30. Pětatřicetiletý muž způsobil druhému muži řeznou ránu v oblasti hrudníku. Ten byl převezen do vinohradské nemocnice a operován,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Tvrzení o obraně útočníkovi s nožem zřejmě neprojde. „Na místě mu bylo sděleno podezření z ublížení na zdraví. V krajním případě mu hrozí až tři roky vězení,“ uvedla Potočná.

Podle dostupných informací mělo k prvnímu fyzickému napadání ze strany muže, který nakonec skončil jako oběť, docházet už vpodvečer. „Má agresivní sklony pokaždé, když je takhle napitý,“ uvedl útočník, který na tom byl co se týče opilosti o něco lépe.

Co se přesně stalo po desáté večer v bytě, to nyní zkoumají kriminalisté. Nedaleko od místa sobotního incidentu byl také na konci loňského roku napaden opravář kol ve spánku ve svém domě. V tomto případě se však jednalo o loupežné přepadení ze strany maskovaného muže, který byl ozbrojen a bezmocného obyvatele domu surově zbil. Ten pak ležel ve vážném stavu s těžkými poraněními na obličeji několik týdnů v nymburské nemocnici. Podle našich informací se zatím lupiče, který mluvil s ruským přízvukem, nepodařilo kriminalistům dosud vypátrat.