Desetiletý pobyt za mřížemi hrozí osmnáctiletému Moldavanovi Andrei Voinovi a o dva roky staršímu Ukrajinci Vyorelu Doditsovi. To v případě, že je Okresní soud v Nymburce uzná vinnými z trestných činů znásilnění a loupež.

Čeho se měli dopustit? Ve středu 7. ledna po desáté večer mířili po silnici od Třebestovic do Sadské. Několik desítek metrů od začátku Sadské potkali v protisměru jdoucí šestačtyřicetiletou ženu. Napadli ji a vyžadovali peníze, později orální sex.

Podle vyšetřovatelů peníze nedostali a když si Moldavan orální sex vynutil, kousla jej žena do přirození. To mělo mladíky rozzuřit a ženu surově zbili. „Žena měla poranění hlavy a horní končetiny. Byla hospitalizovaná v nymburské nemocnici,“ uvedla mluvčí záchranky Tereza Janečková.
Při útoku byli mladíci vyrušeni projíždějícícm autem, které zastavilo a mladíci utekli.

Oba mladíci však svoji vinu před soudem tvrdošíjně popírají. „Nemohu souhlasit s výsledky testů DNA. To prostě nemůže být moje,“ reagoval Voina na to, že podle rozboru krvavých skvrn na oblečení se útoku účastnil.

Krvavé skvrny se měly na oblečení objevit proto, že mladík byl zraněn po předchozím vandalském útoku na hodiny u třebestovické železniční zastávky. Při jejich rozbití se krvavě zranil.

Jednu z hlavních rolí sehrál v pátrání po brutální dvojici speciálně vycvičený pes. Ten udržel pachovou stopu tři kilometry a ztratil ji několik desítek metrů od ukrajinské ubytovny. „Oba při útěku využívali míst, kde bylo stopy těžké identifikovat. Často měnili směr, běželi korytem vodoteče a hustým křovím,“ konstatoval při čtení důkazů soudce Jiří Nápravník.

Vzhledem ke klíčovému výslechu psovoda a zřejmě několika dalších svědků byl případ odročen na 1. července. Obhájci také požadují revizní znalecký posudek z oblasti sexuologie. Ten původní mladíky usvědčuje z abnormálního chování v této oblasti. Je na soudci, zda první prázdninový den padne konečný verdikt.