Devěpadesátiletý muž z Ústecka a pětadvacetiletý kumpán z Děčínska. Jsou stíhani za dva skutky, kterých se měli dopustit loni v listopadu. Ten první je však víceméně úsměvný. „V době od 11. do 14. listopadu v nočních hodinách společně překonali oplocení u zahradní osady Komárno, dostali se na pozemek chaty, kde kamenem rozbili okno. Vlezli dovniř, uvařili si kávu, přespali a odešli, aniž by něco ukradli,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

To připomíná příběhy starých tuláků, kteří také přespávali v různých chatách a dokonce majitelé už s nečekanou návštěvou počítali a nechávali jim v době své nepřítomnosti k dispozici nějaké jídlo a pití s dopisem, ve kterém žádali, aby se chovali slušně, pokud možno nic jiného neukradli a nic nerozbili.

Druhá věc, kterou mají na svědomí, je „návštěva“ rodinného domu v nymburské ulici Na Bělidlech, která se uskutečnila 30. listopadu. „Vešli nezajištěnou brankou na zahradu k nezamčených zadním dveřím, kterými se dostali do domu. Sebrali notebook, který později prodali náhodné osobě v Mladé Boleslavi,“ doplnila Tuzarová.

Jsou stíháni pro krádež a porušování domovní svobody.