Sexuální zvrhlík. Těžko jinak pojmenovat muže narozeného v roce 1948, který se oddával zakázaným hrátkám s nezletilými, tedy méně než patnáctiletými dívkami. „Případ byl oznámen policii v úterý. Muž měl pohlavně zneužívat několik nezletilých dívek,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Podle neoficiálních informací se mělo jednat nejméně o čtyři dívky a nejméně v jednom případě údajně došlo k dokonané souloži.

Případ je pochopitelně velmi citlivou záležitostí. „Muži bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu pohlavní zneužívání. V současné době je podán návrh na jeho vzetí do vazby. V případě odsouzení mu hrozí trest od jednoho do osmi let,“ řekla Potočná. Další informace zatím policisté nechtějí k případu zveřejňovat.

Muž byl skutečně ještě ve čtvrtekvzat do vazby. "Rozhodla jsem o uvalení vazby," potvrdila soudkyně Eva Holasová.

Podobné případy jsou naštěstí na Nymbursku poměrně výjimečnou záležitostí. Ačkoliv o spáchání stejného trestného činu psal Nymburský deník na začátku prosince.

Tehdy se jednalo o případ devatenáctiletého mladíka, který načerno v Nymburce ubytovával třináctiletou Bělorusku, po které bylo vyhlášeno pátraní a pravidelně s ní souložil. Navíc se ještě telefonicky pokoušel vydírat svého dědu. Nakonec byl obviněn z celkem čtyř trestných činů včetně pohlavního zneužívání.