Smrt dvaadvacetiletého mladíka, který zemřel v listopadu 2006 druhý den po diskotéce v Dělnickém domě, byla podle verdiktu Krajského soudu v Praze dílem nešťastné náhody. Žádný podíl na ní prý nemá jeho kamarád, s kterým na diskotéce tančil a po jejichž taneční kreaci se zranil a na následky zranění druhý den zemřel.

Pražský soud tak zrušil rozhodnutí Okresního soudu v Nymburce z loňského června. „Soud v Praze se ztotožnil s mým návrhem, že nebylo v mezích uvažování mého klienta přemýšlet o smrti v souvislosti se situací na diskotéce,“ řekl obhájce obviněného kamaráda Bohuslav Sedlatý.

Krajský soud v Praze přesměroval věc k dořešení na nymburský městský úřad. „Ten by měl zvážit, zda se můj klient nedopustil přestupku,“ doplnil Sedlatý.

Osudným večerem byl 17. listopad 2006. To se v Dělnickém domě konala diskotéka. Pětadvacetiletý mladík, kterého soud nyní osvobodil, tehdy podle vlastní výpovědi vzal kamaráda, hodil si jej břichem přes rameno a několikrát se zatočili. Při pokládání na zem kamarád upadl a udeřil se do hlavy. Na krvácení do mozku způsobené pravděpodobně zmíněným pádem pak druhý den doma zemřel.

U nymburského soudu se také diskutovalo o odpovědnostky dispečerky záchranky, která na místo nevyslala posádku s lékařem.

Od nymburského soudu dostal mladík desetiměsíční podmínku za ublížení na zdraví z nedbalosti. Tu nyní kraský soud zrušil.