Ti si pro svůj „matroš“ chodili přímo do jejich bytu v Sadské. Ten obývají paradoxně přímo naproti oknům služebny městské policie prakticky na náměstí.

Ve vazbě zůstává pouze padesátiletý Jiří Stojka, který část života pobývá v Anglii a po Nymbursku se prohání v BMW s britskou espézetkou a pravostranným řízením.

Právě na něj ukázalo při včerejším prvním hlavním líčení několik svědků jako na hlavního dealera heroinu. „Ano, drogy mi prodával on. Od loňského léta jsem tam byl mnohokrát, odhadem šedesátkrát. Kupoval jsem po dvou psaníčkách,“ vypověděl Martin Eliášek, přičemž jako na hlavního prodejce ukázal právě na muže, kterého okolí zná pod přezdívkou Charlie.

Stojka částečně obchod s drogami přiznává. Tvrdí však, že šlo o mnohem menší množství, než jaké uvádí obžaloba. „Dělal jsem to kvůli špatné finanční situaci. Psaníčko, které mělo hodnotu 300 korun, jsem prodal tak, že mi 200 korun zbylo,“ vysvětil Charlie Stojka soudu.

Zajímavou odpověď nalezl na otázku, proč sám užívá pervitin. „Mám problémy s dechem a užívání pervitinu mi v tomto směru vyhovuje, tak si ho občas dám.“

Jeho manželka, sedmatřicetiletá Květa Lakatošová, popřela svoji výpověď na policii z přípravného řízení, ve které se k prodávání drog plně hlásila. „Přiznala jsem se pod hrozbou, že nás všechny vezmou do vazby. To tvrdili policajti,“ řekla Lakatošová před soudem.

Oba policisté, kteří ženu vyslýchali, budou předvoláni k příštímu hlavnímu líčení.

Obviněna z prodeje drog je i matka Květy Marie Lakatošová, která soudu oznámila, že je vážně nemocná, i proto, že její další děti berou drogy a o prodeji drog v jejich bytě nic neví.

To však vyvracel další svědek, Ukrajinec Vitalij Vinohradov, který popsal, jak žena psaníčka zhotovená z dobíjecí karty na mobil vytahovala z podprsenky.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechem dalších svědků 20. října, na řadu přijdou i telefonní odposlechy, které by měly být dalším usvědčujícím důkazem.