Osudné pondělní dopoledne se po jisté době rozhodla sestra navštívit bratra v jeho bytě v Nymburce. Bratr bydlí v bytě sám, sestra má od dveří klíč. Když se však pokoušela odemknout, nedařilo se jí to.

Bystré ženě během pár okamžiků došlo, že byt je zamčený zevnitř a klíče jsou v zámku. Na bouchání muž nereagoval a zevnitř se žádné zvuky neozývaly. „Pět minut před jedenáctou hodinou oznámila celou situaci na linku 158. Na místo vyrazila policejní hlídka, záchranka i hasiči,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Posledně jmenovaní záchranáři byt násilím otevřeli a ukázalo se, že to bylo opravdu v poslední chvíli. „Záchranáři se okamžitě dostali do bytu a v obýváku našli na gauči muže v bezvědomí,“ popsala první chvilky hrůzy po otevření bytu policistka.

Naštěstí se po chvíli ukázalo, že muž je pouze v cukrovkářském kómatu, s kterým si přítomný lékař záchranky naštěstí po několika chvílích poradil. „Muž byl stabilizován a později převezen do nymburské nemocnice,“oznámila policejní mluvčí.

Podobný případ, také s happyendem, se odehrál v sobotu v rodinném domě v Lysé. Tentokrát byl hrdinou okamžiku všímavý soused, který postřehl, že muž už tři dńy nevyšel z domu. A jelikož je sousedovi už devadesát let, začal mít pochopitelně obavy o jeho zdraví a život.

I v tomto případě se na místo sjely složky Integrovaného záchranného systému. „Dveře domu byly zamčené zevnitř a bylo vidět rozsvícené světlo v kuchyni. Po bleskovém zásahu byl stařík objeven na zemi po úrazu, ale ani nebyl v bezprostředním ohrožení života.

Policisté právě na všímavost okolí v podobných případech chtějí upozornit. „Je dobré být v kontaktu se sousedy, případně příbuznými. Při podobných příhodách, které se mohou stát kdykoliv a nečekaně, pak opravdu mohou rozhodovat podobné faktory. Také není dobré nechávat zevnitř klíče v zámku,“ varuje mluvčí nymburských policistů.