Policisté sdělili obvinění dvacetiletému bitkaři až v těchto dnech, ačkoliv samotný pěstní souboj se odehrál už 10. června. „Tento mladík napadl o čtyři roky staršího muže baseballovou pálkou. Udeřil jej do levé ruky. Následovaly údery pěstí do obličeje," popsala drsnou bitku policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Příčina útoku není z policejních informací zřejmá. Každopádně útočník byl asi řádně rozzuřen. Soudě podle zranění, která svému sokovi způsobil. „Napadený muž utrpěl zlomeninu nosu, měl odštíplé i některé zuby," potvrdila policejní mluvčí.

Agresor byl obviněn z ublížení na zdraví a výtržnictví.

Tentýž paragraf, tedy výtržnictví, mají na krku také dva  bitkaři ve věku 26 a 31 let, kteří se pro změnu utkali v restauraci na Palackého ulici v Sadské. Zápasili spolu skoro jako judisté v Londýně. Ačkoliv jejich vzájemné utkání se odehrálo 22. července, tedy několik dnů před zahájením olympiády. „Při rvačce došlo ke zničení stolu v hodnotě 7 tisíc korun," poznamenala Fejfarová.

A do třetice výtržnictví. Ačkoliv v daném případě se to týkalo pouze jedince, který si patrně pod vlivem alkoholu potřeboval na něčem zchladit žáhu. Stalo se uplynulý pátek kolem půlnoci. „Sedmadvacetiletý muž pravou rukou rozbil tři vitríny jednoho domu na Husově náměstí v Lysé nad Labem," konstatovala policistka.
Jenže to ještě zdaleka nebylo všechno. Při svých vzteklých výlevech si mladík ruku krvavě poranil a bohužel se přesně podle stop dalo dohledat, kudy šel. Krev však nezanechával na zemi. „Krví potřísnil fasády dalších budov 
v centru města. Budovy jsou součástí městské památkové zóny. Takto byla potřísněna 
i budova radnice," uvedla Fejfarová.

Očištění budov od krve a zasklení vitrín bude pochopitelně něco stát. Prozatím policisté vyčíslili škodu na 3 696 korun.