Šok zažila sedmadvacetiletá žena obsluhující v sázkové kanceláři Chance na Palackého třídě. Když ve čtvrtek navečer zamykala podnik, přepadl ji maskovaný muž, brutálně ji zatáhl zpět do kanceláře a přinutil ji vydat peníze.

Přepadenou ženou byla Lucie Černá, která na čtvrteční večer rozhodně nebude vzpomínat v dobrém. „Mám otevřeno do tři čtvrtě na šest, zamykám asi pět minut před tím. Šla jsem ke dveřím, že je zamknu, když se rozlétly a dovnitř vlétl muž,“ vybavuje si první okamžiky loupežného přepadení. „Zatáhl mě dovnitř, chytil za krk a já začala křičet. Řekl, ať neřvu, že mi nic neudělá, když mu dám peníze,“ říká Lucie, která v tu chvíli neměla na výběr.

Muž s kuklou ji zatlačil zpět za pult. „Tam jsem se sehnula pro peníze, pořád mě držel za krk. Když jsem mu je dala, hodil mě do chodby za kanceláří a kopl do dveří. Jen jsem slyšela, jak dvakrát vrzly dveře, když odcházel. Kuklu si možná sundal ještě uvnitř, aby venku nebyl nápadný,“ vypráví obsluha sázkové kanceláře.

Po přepadení si Lucie uvědomila několik momentů, které taky později řekla policii. „Mám pocit, že tu už druhé odpoledne někdo obšlapoval pod okny. Policisté také nějaké stopy v těch místech našli. Ale já nemůžu vědět, jestli to tu někdo okukuje nebo venku telefonuje návštěvník vedlejší herny,“ říká mladá žena.

Druhým momentem je nezvyklá výška muže v kukle. „Byl opravdu velmi vysoký. Rozhodně to nebyl nikdo z těch, kdo sem chodí. Ty lidi, co chodí sázet, znám a nikdo z nich to nebyl. Nebyl tu nikdy předtím,“ je si jistá Lucie.

Lupič si odnesl 16 tisíc korun. Policie zveřejnila jeho přibližný popis. Také stále pátrá, zda muž nebyl zachycen městským kamerovým systémem. Zatím jej však na prohlédnutých záznamech neobjevila.

Podle popisu je muž vysoký asi 190 centimetrů a mluví perfektně česky. Přes svoji výšku má údajně drobnější postavu. Na sobě měl kromě černé kukly černou koženou bundu do pasu, černé kalhoty a hnědé boty. „Na rukách měl černé kožené rukavice,“ doplnila mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Zmíněnou sázkovou kancelář si bohužel lupiči oblíbili. Přepadena byla už loni v srpnu. Lupič je ve věku mezi 20 a 25 lety. Měl světlé vlasy, šátek přes ústa a brýle na očích,“ popsala muže mluvčí Petra Potočná. V ruce měl pistoli. Přistoupil k okénku a slečně za přepážkou pouze podal papírek, na kterém ji oznámil, že se jedná o přepadení a chce peníze. Po celou dobu muž nepromluvil. Odnesl si mezi 10 a 12 tisíci korun.