Až do 6. března budou v celém kraji včetně Nymburska policisté dělat průzkum veřejného mínění. Obecně se dá říci, že je zajímá pohled veřejnosti na její činnost.

Abychom byli konkrétní. Průzkum probíhá na ulicích měst i obcí v celém regionu. Dámy v uniformách vás osloví a požádají, zda máte pár minut času. „ Dotazník má jedenáct otázek. Je anonymní. Základním rozlišením jsou tři věkové kategorie a to, zda se jedná o muže nebo ženu,“ říká mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Redaktor Nymburského deníku byl u toho, když policistky zpovídaly několik respondentů na Náměstí Přemyslovců v Nymburce. A reakce byly opravdu různorodé.

„Milá paní, já mám s policií jen ty nejhorší zkušenosti. Celý život jsem poctivě pracoval a pak, když mě vykradli, tak mě policie vůbec nepomohla. A myslím, že se to ani do budoucna nezlepší,“ tvrdil rozhořčený důchodce.

Naopak velice pozitivně viděli práci dva mladíci ve věku kolem dvaceti let. „S policií jsem v poslední době neměl co do činění, ale myslím, že až ji budu potřebovat, tak mi určitě pomůže,“ svěřil se jeden ze studentů.

Výsledky krajského průzkumu si vezme na paškál krajské vedení policie a podle odpovědí bude reagovat.
Je jasné, že akce stejného typu budou probíhat i v příštích třech letech.

Vyberme ještě z otázek, které by vás při odpovídání v rámci průzkumu neměly překvapit. Jestli jste v posledním roce oznámili událost policii, jak jste byl spokojen s ochotou, rychlostí nebo profesionálním přístupem, nebo informuje–li policie ve vašem bydlišti o své činnosti?