Jako 
z detektivního filmu.

Tak zní příběh, který se bohužel v reálu odehrál na Nymbursku. Alespoň tedy podle výpovědi oběti brutální loupeže. Muž teď leží s pohmožděninami na celém těle v nymburské nemocnici.

Co se vlastně stalo? Celý neuvěřitelný příběh se začal odvíjet ve středu kolem půl osmé ráno. To se šestatřicetiletý muž pohyboval u nádraží ve Velelibech kousek od Nymburka. „Dva muži v kuklách přijeli blíže nespecifikovaným autem k nádraží a muže násilím zatáhli do vozu. Po naložení jej odvezli na neznámé místo do lesa,“ popsala začátek akce policejní mluvčí Petra Potočná.

Asi málo kdo by chtěl být 
v tu chvíli 
v kůži napadeného muže. Je těžké si jen představit, co se v takových okamžicích bezmocnému člověku honí hlavou. Bohužel o chvíli později začalo skutečné peklo. „Muže fyzicky napadli a ukradli mu mobil a oblečení. Muž utrpěl pohmožděniny na celém těle,“ uvedla Potočná. Pak dvojice surových lupičů ujela.

Napadený muž se tak vydal bez jakéhokoliv ošacení k silnici. „Pak šel nahý po silnici od Krchleb ve směru na Nymburk. 
O situaci byla vyrozuměna naše hlídka 
a rychlá záchranná služba. Následně byl převezen do nymburské nemocnice,“ zakončila děsuplné vyprávění policistka.

Podle dostupných informací nejsou jeho zranění příliš vážná, rozhodně není v ohrožení života.

Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli pomoci policistům při pátrání jakoukoliv informací, aby se ozvali. „Případní svědci by mohli pomoci identifikovat auto, kterým se oba muži pohybovali  
u nádraží ve Velelibech. Svědci, kteří si v době od 7.30 do 10 hodin ve výše uvedených místech všimli čehokoliv podezřelého, ať se ozvou buď na linku 158 nebo se dostaví osobně na nejbližší policejní služebnu,“ žádají policisté.

Případ kriminalisté vyšetřují jako spáchání trestných činů loupeže a omezování osobní svobody. Pokud budou  útočníci dopadeni, hrozí jim mnohaletý pobyt za mřížemi.