Noc na pondělí a na čtvrtek mají společného jmenovatele: vymlácené výlohy u lékárny na Náměstí Přemyslovců. A vždy skončila uvnitř prodejny cihla.
V prvním případě byla rozbitá „jen“ jedna výloha a škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

V noci na čtvrtek však cihla proletěla oběma výlohami od náměstí. „U jedné z výloh byla poškozena i vnitřní skleněná výplň. Škoda byla vyčíslena na 90 tisíc korun,“ řekla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Kdo za cílenými útoky stojí, to netuší ani policisté, ani vedoucí lékárny. „Musí to být nějaký blázen. Buď je proti nám nějak zaujatý nebo si sám sobě něco dokazuje a je pyšný na to, že jej nikdo nechytil,“ přemýšlí vedoucí Eva Drápalíková.

Podle jejich slov nejsou poslední dva útoky ojedinělé. „Trvá to už od loňského léta. Postupně už máme všechny výlohy nové. Je to nepříjemné. Pokaždé v noci, když to spustí alarm, musím přijet uklízet rozbité střepy,“ stěžuje si Drápalíková.

Vzadu ve skladu už začínají mít zajímavou sbírku. „Máme schované cihly, které výlohami prohazuje,“ říká s trochou ironie.

Vandal se nikdy dovnitř lékárny nevloupal a nic zevnitř neukradl. Což prakticky vylučuje teorii, že se jedná o narkomana, který by podobným způsobem chtěl přijít k lékům, z nichž by drogy mohl vyrobit.

Nebude to zřejmě ani typ zloděje, který jde po penězích. S tímto typem lumpa mají poměrně čerstvé zkušenosti v poděbradské lékárně na Náměstí TGM, kde před několika dny vybral pokladny.

S poškozením se škoda v tomto případě vyšplhala na téměř 200 tisíc korun. „Přesně to bylo 188 tisíc korun,“ upřesnila tehdy policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Případ nymburské lékárny budeme i nadále sledovat.