Mobilní telefony, peníze, šperky, platební karty, klíčky od auta. To všechno brali zloději, kteří se během prvního poločasu dostali do kabin na stadionu nymburského Polabanu. Škoda přesáhla 100 tisíc korun.

Ke krádeži došlo v neděli po páté odpolední. „Kabiny byly jako vždycky zamčené, klíče měli náhradníci na lavičkách. Zloději museli mít nějaké jiné klíče nebo nástroje, protože zámky zůstaly neporušené,“ říká správce hřiště Zdeněk Bosák.

Pozoruhodné je, že zloději stihli navštívit obě kabiny, tedy jak domácích hráčů, tak hostů z Nového Strašecí. „Obě kabiny prohledali a vzali osobní věci. Poškozeno bylo celkem 20 osob, škoda byla vyčíslena na 107 850 korun,“ řekla mluvčí nymburských policistů Zuzana Tuzarová.

Na celou věc se přišlo po skončení prvního poločasu, tedy ve tři čtvrtě na šest. „Hráči si odemkli klíčemi a pak uviděli, že jsou věci rozházené. Okamžitě jsme zavolali policii,“ říká správce hřiště. Jenže to už byly věci ukradené a zloději zřejmě na cestě z Nymburka.

Správce hřiště si myslí, že zloděje viděl. „Byli tu před utkáním dva chlapíci, tak kolem třicítky a vyptávali se, jestli se tu dneska hraje fotbal. Ještě před utkáním jsem je viděl, jak tu sedí. Po té krádeži tu už nebyli, tutově to byli oni,“ říká Bosák.

Zámky u kabin údajně nejsou nějak nepřekonatelné. „Profesionálové si údajně poradí i s hřebíkem, kterým takový zámek odemknou,“ říká správce.

Vykradači kabin jsou zřejmě organizovaní a nymburské krádeže nebudou jejich prvním počinem. Podle dostupných informací ke stejné věci došlo minulý týden při zápase ve Zdicích a před třemi týdny v Rakovníku. „Mohli tu už být předtím a situaci si obhlédli, jinak si to neumím vysvětlit. Taková věc se nám tady stala poprvé,“ kroutí nevěřícně hlavou správce hřiště. Ten chce údajně bezpečnost kabin ještě zvýšit. „Budu zamykat všechno a pořád,“ tvrdí odhodlaně.

Fotbalová hřiště jsou častým cílem nájezdů zlodějů. Jenže ti zpravidla vybírají fotbalové hospůdky, kam se v noci vloupou a odnesou si alkohol nebo cigarety. Vloupání do kabin za bílého dne a ještě při samotném zápase, to je drzost, se kterou se v našich končinách setkáváme výjimečně.