Doklady, peněženka se 450 korunami a mobil. To je vše, co měla stařenka v kabelce, kterou ji násilím v neděli večer vyrval lupič u nymburské místničky.

Hyena s lidskou tváří zaútočila v neděli před půl sedmou večer v ulici Otakara Theera. „Muž doběhl po silnici jdoucí jedenasedmdesátiletou ženu a pokusil se zmocnit její kabelky, kterou nesla v levé ruce,“ popsala začátek přepadení mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Důchodkyně se však kabelky nechtěla vzdát a ze všech sil ji bránila. „Muž ženu při souboji strhl na zem a asi dva metry ji táhl za sebou. Nakonec se mu podařilo kabelku vytrhnout,“ dokončila Potočná.

Lupič vzal pochopitelně nohy na ramena. Ze svého úlovku však asi příliš radosti mít nemohl. Jak už bylo řečeno, žena měla v peněžence necelou pětistovku a kromě mobilu nic cenného kabelka neobsahovala. Bohužel však v ní byly také doklady, takže pokud se lump, potažmo kabelka nenajde, čeká nešťastnou ženu ještě běhání po úřadech a zařizování si nových dokladů.

Žena si příliš nepamatuje, jak muž vypadal. „Podle její výpovědi byl střední postavy, na sobě měl oranžovou bundu a na hlavě čepici. Bližší popis žena neuvedla,“ doplnila Potočná.

Celková škoda byla vyčíslena na 3 590 korun. Policisté vyzývají případné svědky, aby se ozvali na policii, a to buď na čísle 974 878 101 nebo na lince 158.