Aktivista Jiří Fiala, který už několik let bojuje za práva otců a neváhá k tomu občas použít i drsnější metody, byl zatčen minulý pátek v Nymburce. „Na základě vyhlášeného pátrání byl zatčen a převezen ke kladenskému okresnímu soudu,“ potvrdila informaci nymburská policejní mluvčí Petra Potočná.

Zástupci kladenského soudu ještě v pátek neoficiálně potvrdili, že se tak stalo v souvislosti s blokádou nymburského státního zastupitelství v listopadu 2008. Od té doby se však mluvčího kladenského soudu nepodařilo zkontaktovat a zjistit, jaké úkony byly s Fialou provedeny.

Podle internetových stránek sdružení K213, jehož je Fiala předsedou, byla ještě v pátek na Fialu uvalena vazba a byl převezen do ruzyňské věznice.

Pro připomenutí, co se odehrálo 19. listopadu 2008 a následně u nymburského soudu. Aktivisté zablokovali vstup do Okresního státního zastupitelství v Nymburce, protože jsou nespokojeni s prací místních státních zástupců. V květnu pak dva z pěti obviněných předstoupili před nymburský soud, kde došlo k výtržnostem a rvačce s justiční stráží.