Černá mračna se stahují nad podvodníkem Ladislavem Čulákem, který nejen na Nymbursku podvádí a okrádá hlavně drobné podnikatele.
Redakci Nymburského deníku se na výzvu ozvala řada lidí, které tento naturalizovaný Slovák okradl velmi podobným způsobem. Nabízí zhotovení vizitek, pak vezme zálohu 1000 či 500 korun a slehne se po něm zem.

Redakce včera odevzdala seznam lidí, kteří se přihlásili, do rukou policejního rady v Nymburce Františka Kuneše. „Nám se na policejní linky ozvali také další lidé, a to jak v Nymburce, tak například v Poděbradech. Jak vidím, částka, o kterou se zmíněný muž měl obohatit, určitě přesáhne pět tisíc korun, proto by mohl být případ šetřen jako pokračující trestný čin. Samozřejmě poškození budou nejprve vyslechnuti,“ uvedl policejní rada Kuneš.

Zatím jako poslední se redakci na začátku tohoto týdne ozvaly dvě podnikatelky z Lysé. Jedna pracuje v květinářství, druhá v kadeřnictví. „Obě jsme mu daly zálohu 1000 korun v únoru. Od té doby se nic neděje,“ říkají shodně.

Otázkou zůstává, zda se podvodné jednání podaří Ladislavu Čulákovi prokázat. Podnikatel a majitel grafického studia v Benešově Jaroslav Šmejkal sice ví, že se o Čuláka už v minulosti zajímala policie na jihu Čech, dodnes však zřejmě potrestán nebyl. „Jedná se o částky do pěti tisíc korun, které se berou jako přestupky. Pokud vím, dál se pohybuje po republice, oslovuje některé zákazníky dokonce mým jménem,“ říká Šmejkal, kterému Čulák má dlužit 20 tisíc korun.

Kriminalisté slíbili celou věc prověřit a s výsledky seznámit veřejnost. „Zhruba do čtrnácti dnů by mělo být jasno a o výsledcích budeme informovat,“ slíbil policejní rada František Kuneš.

Další poškození se mohou osobně hlásit na nejbližších policejních služebnách, na lince 158 nebo na telefonu do redakce Nymburského deníku 724 130 825.