Kromě už publikovaných případů z Loučeně, Nymburka a Sadské se ozývají další poškození. Z Nymburka se ozvala například provozovatelka Hračkářství na Palackého třídě Iveta Koucká.

Ovšem nejen lidé z Nymburska jsou oběťmi důvěryhodného Slováka, který mluví česky, ale s přízvukem. Během čtvrtka se ozvaly dvě podnikatelky z Příbrami. Marcela Žáčková provozuje obchod s chovatelskými potřebami. „Také se u nás zastavil a nabízel vizitky za výhodnou cenu dvě koruny za jednu. Tvrdil, že už takto spolupracoval s mými kamarádkami z kadeřnictví. Když odešel, tak jsem si to ověřovala. Nejprve za nimi přišel a nabízel nafocení aktů. Když ho odmítli, vzal si jejich vizitku a na základě té používal jejich firmu, jako že s nimi spolupracuje,“ říká Žáčková.

Podobně dopadla i její kolegyně v prodejně dětského oblečení. Obě daly zálohu 500 korun 19. dubna. „Od té doby se po telefonu vymlouvá, že mu onemocněla grafička nebo má mobil vypnutý,“ doplnila kolegyně Gabriela Cifrainová.

V pátek dopoledne se s čerstvou informací ozvali také dva okradení ze Zásmuk na Kolínsku. Tam byl dokonce toto úterý! „Nabídl mi vizitky za korunu kus a chtěl pětistovku zálohu. Bohužel jsem mu ji dal. Dal mi paragon, na tom je však nesmyslné DIČ i adresa. Kolegovi z vedlejší restaurace nabídl vizitky za dvě koruny jednu a vzal si od něj tisícikorunu. Já už to hlásil na policii, mají přijet,“ říká provozovatel obchodu s dárkovými předměty Martin Zvoník.

Další okradení se mohou hlásit na nejbližší policejní služebně, případně na telefonu do redakce Nymburského deníku na čísle 724 130 825.