Pistole, pěsti, hádka, bitka, zranění, záchranka.

To je heslovitá charakteristika na první pohled trochu nepřehledného případu, který se odehrál kolem půlnoci na pumpě na nymburském Zálabí. Účastníci incidentu byli včera přes den vyslýcháni. Základní kostru příběhu však kriminalisté už dopoledne znali.

Na pumpě se bavila parta asi dvacetiletých mladíků. Podle dostupných informací byli chlapci dost pod vlivem alkoholu. „Na obsluhu dělali různé pošklebky. Obsluhy se chtěl zastat devatenáctiletý mladík, který do party nepatřil,“ popsala úvodní okamžiky střetu policejní mluvčí Petra Potočná.

Jeden z party bujarých mladíků pak šel za tím, který se zastal obsluhy a tvrdil, že se jedná o legraci. Jenže druhý mladík si to evidentně nemyslel. „Vytáhl pistoli a u hlavy druhého muže ji natáhl,“ řekla Potočná.

Jednalo se sice o plynovou pistoli, i tak v tu chvíli začala jít legrace stranou. Oba kohouti u baru se domluvili, že si to vyřídí jako chlapi venku. „Mladík, který původně vytáhl pistoli, ji odložil na bar, a oba odešli ven před prodejnu benzinky. Tam došlo k bitce, při níž oba muži byli zraněni,“ dokončila Potočná.

Podle dostupných informací na místě zasahovala i záchranka, ale ani jeden z bitkařů by neměl být ve vážném stavu.

Policisté případ šetří jako výtržnictví. Ovšem kdo bude obviněn, jaká je míra zavinění u jednotlivých aktérů, to včera ještě policisté nebyli schopni říci. „Případ se šetří, jednotliví svědci incidentu se vyslýchají. Podrobnosti zatím nejsou jasné,“ zakončila policejní mluvčí.

Jisté je, že přinejmenším oba devatenáctiletí kohouti nebudou na poslední úterní noc před Vánocemi vzpomínat v dobrém.