Policisté proto žádají veřejnost o spolupráci. „Dne
30. března 2012 v 13.14 hod. pohřešovaná  jela vlakem  ze stanice Kolín směrem na Nymburk.  Nastupovala  do vlaku ve stanici Poděbrady nebo Velký Osek,“ uvedl komisař strakonické kriminálky Miroslav Předota.

Ačkoliv je původem z bývalého sovětského bloku, což napovídá i jméno, mluví plynule česky. „Žije na našem území od svých tří let, mluví plynule česky a anglicky,“ doplnil kriminalista.

Dívka je vysoká 167 centimetrů štíhlé postavy, má hnědočerné vlasy – dredy, hnědé oči, na lýtku levé nohy vytetované hvězdičky, na prostředníčku levé ruky vytetovaný znak hippies, v uších po třech náušnicích. Její vzhled se však pochopitelně mohl 
v průběhu času proměnit. „Pohřešovaná odešla z domova dne 4. srpna 2011 po předchozích dlouhodobých neshodách s matkou a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Při odchodu uvedla, že bude pracovat jako servírka v baru. Mobilní telefon je nedostupný,  email 
a facebook bez komunikace,“ hlásí komisař Předota.

V případě jakýchkoliv informací o pohybu mladé dívky ihned kontaktujte policii. A to buď na lince 158, nebo osobně na nejbližší policejní služebně.