Až dva roky za mřížemi hrozí zloději, který si za svůj byznys vybral vykrádání aut u hřbitovů. V jednom případě si také vyčíhal odstavený vůz u silnice.
Jenže před pár dny spadla klec a policisté muže zatkli, vyslechli a sdělili mu obvinění.

Scénář byl prostý, a vlastně pokaždé stejný. Vystačil si 
s jedinou „pracovní“ pomůckou: šroubovákem. Ale pojďme si případy popsat.

Poprvé měl zaútočit loni 
2. října, což byla neděle, 
u hřbitova v Sánech. „Za pomoci přineseného šroubováku rozbil skleněnou výplň levého zadního okna u Seatu Cordoba. Ze zadního sedadla vzal dámskou kabelku s peněženkou, doklady, platební kartou a hotovostí 1500 korun, dioptrickými brýlemi a dalšími osobními věcmi,“ řekla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná. V tomto případě byla celková škoda sečtena na 6600 korun.

Netrvalo dlouho a zloděj se ozval znovu. Tentokrát si za svůj cíl vybral Škodu Octavia u sokolečského hřbitova. Psal se 26. říjen, což byla pro změnu středa. Šroubovák vykonal své na okénku u řidiče a na chvíli se zdálo, že by zloděj z tohoto lupu mohl být dost zklamaný. „V dámské kožené kabelce byl mobil, peněženka 
s doklady a pouhými padesáti korunami. Jenže… „V peněžence byla i platební karta. Při následných výběrech vybral muž 8 tisíc korun,“ doplnila Potočná.

Sice není přímo uvedeno, že u platební karty byl uveden PIN, ovšem podle toho, že lump peníze snadno vybral, dá se to předpokládat a jistou část pochybení v tomto případě ponechme také na osobě, která si takto bezstarostně počínala. 
S poškozením a hodnotou dalších ukradených věcí se škoda přiblížila 10 tisícům korun.

Do třetice, a patrně nejsnadněji, se dostal darebák do vozu Kia Sephia u mcelského hřbitova. Nejsnadněji proto, že patrně o výběr vozu neměl nouzi, neboť se jednalo o 1. listopad, tedy den před Dušičkami. Tentokrát se opravdu nezadařilo, jelikož v peněžence ukradené kabelky bylo pouhých 40 korun a žádná platební karta. Na druhou stranu obsahovala mobil, takže škoda byla sečtena na dva a půl tisíce.

Čtvrtý a poslední případ je odlišný pouze v tom, že Ford Mondeo nestál u hřbitova, ale odstavený na trase mezi Starým Vestcem a Velenkou. Klasicky zafungoval šroubovák,
z přihrádky u spolujezdce se vypařila navigace a z podlahy pod sedačkou šoféra zmizel pracovní kufr s firemními písemnostmi. Suma sumárum vše za 5150 korun.

Jak vidno, do nekonečna opakované heslo, že auto není trezor, je stále pro řadu motoristů španělskou vesnicí a naopak pro darebáky typu zlodějíčka z našich případů je nerespektování této zásady odkrytím nekonečného pole vlastní působnosti.

V případě, že bude hřbitovní zloděj odsouzen, hrozí mu
v krajním případě dva roky za mřížemi.