V sobotu 
v kolínském bytě svázal a několika bodnořeznými ranami kvůli penězům zavraždil devětačtyřicetiletou ženu. 
V pondělí si pro něj přišli kriminalisté přímo do zaměstnání v Nymburce. Devětatřicetiletý muž se pod tíhou důkazů k vraždě přiznal.

To jsou základní informace, které k případu kolínské vraždy zveřejnili středočeští kriminalisté. Ti také řekli detaily k nálezu mrtvé ženy. „Na místo byl přivolán soudní lékař a nařízena byla soudní pitva. Její výsledky potvrdily, že devětačtyřicetiletá žena zemřela násilnou smrtí. Příčinou smrti byla četná bodnořezná poranění," uvedla Štěpánka Komárová, mluvčí středočeské policie.

Muže podezřelého z vraždy se kriminalistům podařilo zadržet během osmačtyřiceti hodin. „Kriminalisté na místě zajistili stopy, které byly zaslány na expertízu. K případu jsme začali ihned shromažďovat veškeré informace, které jsme postupně analyzovali 
a vyhodnocovali," vysvětlila.

Na základě toho policisté 
v pondělí 22. února večer zadrželi devětatřicetiletého muže. „Byl důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu vraždy," řekla Štěpánka Komárová.

Byt, ve kterém byla žena nalezena, sloužil jako masérský salón, ve kterém se poskytovaly erotické služby. Muž tam byl už dříve jako zákazník.

V sobotu šel do salonu podle své výpovědi loupit. Jakou částku nebo jiný majetek muž v salonu odcizil, policisté zatím kvůli vyšetřování nezveřejnili. Podle vyšetřovatele ale nešlo o vysoký obnos.

Podle slov mluvčí policisté muže zadrželi v Nymburce, kde pracoval. Dům, kde mrtvou ženu nalezli, prý v minulosti několikrát navštívil. „Na základě předložených důkazů se muž při výslechu k činu doznal. Motiv vraždy je loupežný. Kriminalisté muži sdělili obvinění ze spáchání trestného činu vraždy. V případě uznání viny a pravomocného rozsudku hrozí až výjimečný trest," uvedla policejní mluvčí.

Podle policistů se muž již 
v minulosti dopustil trestné činnosti, a to majetkové i násilné. Ve středu byl vzat do vazby.

Středočeští kriminalisté již za první dva měsíce letošního roku řešili tři vraždy, všechny tři jsou již objasněny.

NA NYMBURSKU KRIMINALISTÉ NEZAZNAMENALI VRAŽDU UŽ TÉMĚŘ ROK A PŮL. POSLEDNÍ U TŘEBESTOVIC

Vražda. Nejtěžší zločin se v našem regionu naštěstí už delší dobu nestal. V této kolonce je za loňský rok nula. Zato v roce 2014 se Nymburska týkaly hned tři případy vražd. Poslední se stala 10. září 2014 před půlnocí na ubytovně Vicherovna za Třebestovicemi. Místo, kde přebývají hlavně sociálně slabí, se stalo svědkem hádky dvou slovenských bratrů.

Od začátku byl podezřelý z vraždy o rok starší bratr slovenského občana, který s ním dlouhodobě na Vicherovně pobýval. „Zadrželi jsme muže ve věku 38 let a obvinili jej ze zločinu vraždy. Je pravděpodobné, že se jednalo o potyčku, ve které hrál svoji roli také alkohol. Podobných scén, dosud však s dobrým koncem, už měli bratři za sebou několik," konstatovala tehdy policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

Druhou předloňskou vraždou byl případ osmatřicetileté ženy z Poděbrad, někdejší zdravotní sestry z nymburské nemocnice. Ta po operaci hlavy začala tíhnout 
k bezdomovcům, což se jí stalo osudným. Z poděbradského bydliště odešla 7. února a pravděpodobně ještě týž den byla zavražděna v opuštěném drážním domku nedaleko Velimi. Policisté po jejím zmizení po ženě pátrali, tělo bylo objeveno až 6. dubna. Podobně jako v předchozím případě byla předehrou malicherná hádka, v níž opět hrál roli alkohol. „Jednalo se o dva muže slovenské národnosti ve věku 45 a 49 let. Oba byli bez zaměstnání, jeden také bez trvalého místa pobytu. Ženu odvezli do drážního domku ve Velimi. Uvnitř stavení došlo mezi jedním z mužů a ženou k hádce kvůli koupi alkoholu. Mladší z mužů ji udeřil do hlavy tupým předmětem," uvedla Zatloukalová. Žena však nezemřela okamžitě. Jenže muži domek opustili, aniž by těžce zraněné ženě poskytli jakoukoliv pomoc. „Vzájemně si pomáhali odstranit z místa činu stopy a následně bez poskytnutí pomoci ženě z místa utekli," uvedla Zatloukalová. Vrah u soudu později vyfasoval 14 let vězení.

První vyšetřovanou vraždou roku 2014 byl lednový šok v Bobnicích. Ačkoliv samotná vražda se odehrála už 
v dubnu 2012, na smrt sedmdesátileté ženy se přišlo až s velkým časovým odstupem. Její dcera všem známým 
a sousedům tvrdila, že její matka je na léčení, případně v nějakém ústavu. Někomu z místních to ale vrtalo hlavou. A celou situaci vylíčil na policii. Kriminalisté se případem začali zabývat a dalším šetřením odhalili, co se skutečně stalo. Dcera ve finanční tísni a po různých neshodách umlátila vlastní matku kovovou tyčí. V té situaci ale nezpanikařila a tělo ukryla do nepoužívaného septiku na dvorku. Tam byly ostatky v lednu 2014 objeveny.