Rodiče některých mladých fotbalistů v Milovicích jsou opět v šoku.

Podle spisu státního zastupitelství v Liberci, které dozoruje případ údajného pedofilního jednání trenéra Jaroslava B., prý děti při výpovědích uvedly skutečnosti, které by jeho vinu potvrzovaly. Případ jeho kolegy N. ještě není uzavřený.

Jen připomeňme, že Jaroslav B. se 23. března po prvních informacích tohoto typu zastřelil.

Informaci o existenci dokumentu státního zastupitelství potvrdil důvěryhodný zdroj přímo z Milovic. „Rodiče dětí dostali tento dokument státního zastupitelství. Jsou v něm popsány praktiky a hry se sexuálním podtextem, které měl trenér se svými svěřenci provozovat," uvedl zdroj.
Informaci potvrdil také nový předseda AFK Milovice Patrik Roth, který má dokument rovněž k dispozici. Podle první dohody přislíbil, že dokument redaktorům Nymburského deníku ukáže, včera odpoledne však své rozhodnutí změnil. „Ano, to, co říkáte, z dokumentu skutečně vyplývá. Nicméně po poradě s vedením klubu jsme se rozhodli zatím tento dokument neposkytnout a během deseti dnů vydáme k celé kauze stanovisko," řekl Roth.

Zatím je zhola nemožné informace potvrdit přímo od policie. Středočeská policejní mluvčí uvedla, že jejich útvar se zabýval samostatně sebevraždou Jaroslava B., nikoliv dalšími okolnostmi a údajnou pedofilií.

Nepotvrdila tak ani zásadní informaci, kterou se bohužel nepodařilo nikde ověřit: Jaroslav B. měl být údajně obviněn z pedofilie už 20. března. Tedy tři dny předtím, než spáchal sebevraždu. „Část případu týkajícího se této kauzy řeší v České Lípě. Tam totiž místně spadá. V tomto regionu se měla jedna z osob dopustit toho, pro co je vyšetřována," uvedla Budská.

Českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková však tvrdí, že jejich policejní útvar nic takového nevyšetřuje. „To jsou špatné informace ze strany středočeských policistů. Exkluzivně vám mohu sdělit, že nic takového nevyšetřujeme," uvedla Baláková.

Středočeská mluvčí však trvá na tom, že případ mají na stole v severních Čechách.

Jeden z rodičů mladého milovického fotbalisty, kterého redakce oslovila, však informace o závažném dokumentu nemá. „Nic takového jsem neviděl a nevěřím tomu. Pořád jsem přesvědčen, že to na pana B. ušili. Pana N. neznám. Doma jsme to z kluka zkoušeli vytáhnout i různými fintami, ale nic jsme se nedozvěděli. Pravda je, že na jednom soustředění, kterého by se to mělo týkat, syn nebyl," uvedl tatínek František.

Kauza by tedy měla směřovat k soudu. Až ten by měl odpovědět na otázku, zda se oba milovičtí trenéři mládeže přinejmenším morálně provinili.