Podle dosavadních výsledků vyšetřování se zdá, že horkou hlavu měl především třiadvacetiletý cizinec.

Ale popořádku. Když jedenatřicetiletý šofér z Čáslavi přibrzdil v pondělí 6. června u jednoho z milovických přechodů, netušil reakci řidiče za ním. „Řidič za ním jej vytroubil, po přejití chodce jej předjel a a kus dál zastavil a vystoupil z auta,“ popsala první fázi útoku policejní mluvčí Petra Potočná.

Zuřivý mladík počkal, až jej dle jeho názoru příliš slušný a pomalý řidič dojde a rukou jeho zastavil. „Po zastavení mu kopl do dveří spolujezdce, přičemž napadený řidič také vystoupil z auta,“ doplnila Potočná.

A atmosféra během několika okamžiků zhoustla tak, že by se dala krájet, řečeno s Rákosníčkem.

Podle výpovědi napadeného šoféra mladý cizinec pokračoval nejprve ve slovních útocích. „Hrubě a vulgárně řidiče z Čáslavi napadal a po chvíli došlo i na fyzický útok, když jej mladík udeřil pěstí do hrudi,“ uvedla policejní mluvčí.

Ne dost na tom. Mladík se zřejmě přestal ovládat a dostal se do tranzu. Pro cosi se vrátil do svého renaulta. Za chvíli bylo jasné, že možná půjde o život a hrozí krveprolití. „Ze svého auta si přinesl ocelovou tyč. Napadenému šoférovi vyhrožoval útokem právě touto tyčí.“

K tomu však naštěstí nedošlo. Rozzuřený mladík nakonec skočil do auta a z místa ujel. Šofér, který stejně jako jeho auto inkasoval úder, však věc nenechal být a případ oznámil na policii.

Bylo pak dílem několika dnů, než byl agresivní řidič vypátrán a vyslechnut. „Ve středu 15. června bylo třiadvacetiletému cizinci sděleno podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci,“ řekla Potočná.

Pokud mu bude skutek prokázán a případ skončí před soudem, v krajním případě hrozí cizinci až dvouletý pobyt za mřížemi.

Snad jen pro úplnost dodejmě, že škoda způsobená útokem šíleného mladíka na autě byla vyčíslena na 16 790 korun. O dalších následcích policejní svodka nehovoří.