Řada policejník aut, desítky policistů, speciálně vycvičení psi s psovody, ve vzduchu pomalu se pohybující vrtulník. Tak to vypadalo ve středuráno na silnici u u lesa mezi Lipníkem a Milovicemi. Velká pátrací akce po hledaném muži začala podle velitelského času v 9.43 hodin.

Cílem akce bylo objevit jedenačtyřicetiletého Rusa žijícího v Praze. „Manželka ho naposledy viděla v sobotu 12. září u závory na kraji lesa. Předal ji mobilní telefon, u sebe by měl mít notebook,“ řekl velitel akce vrchní komisař František Kuneš.

Muž se údajně ženě svěřil, že má vážné problémy. Blíže svoji situaci nespecifikoval. Existovalo podezření, že se ukrývá právě v lesích u Milovic. Sebevražedné úmysly mít neměl.

Policisté přijeli na kraj lesa a velitel jim situaci popsal na mapě. „Budeme zhruba v padesátimetrových rozestupech. Na konečném stanovišti se sejdeme v 10.30. Takže vpřed,“ vydal povely Kuneš dvanáct minut před desátou. Nad hlavou neustále přelétával vrtulník.

Jednalo se o poměrně velkou akci. „Bylo nasazeno 35 policistů, tři psovodi a vrtulník s termovizí. Podle našich propočtů by měla být propátrávaná trasa dlouhá asi čtyři kilometry,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Při pátrání bylo také nasazeno vozidlo mobilního a koordinačního centra, jinými slovy pojízdná kancelář s nejmodernější technickou výbavou a pomůckami.

Během pátraní se muže najít nepodařilo. Akce byla ukončena po poledni. „Případ byl předán kolegům z Mladé Boleslavi, na jejichž území by se muž mohl vyskytovat,“ doplnila Potočná.

Policisté se v této souvislosti obracejí o pomoc na veřejnost. Veškeré poznatky o pohřešovaném muži mohou sdělit na linku 158. Podle popisu je muž vysoký 185 až 190 centimetrů, má hnědé oči a rovné černé vlasy.