Úplně na mol přišla v pátek ráno do základní školy v Milovicích čtrnáctiletá školačka.

Vedení školy okamžitě zavolalo policii a záchranku. Ta odvezla dívku do nemocnice v Mladé Boleslavi, kde zůstala podle našich informací na pozorování.

Dívka příliš nekomunikovala, ovšem základní informace z ní vypadla. „Sama uvedla, že vypila půllitr rumu. Byla odvezena záchrannou službou do nemocnice v Mladé Boleslavi na dětské oddělení,“ řekla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Mluvčí mladoboleslavské nemocnice se kvůli nesouhlasu rodičů nechtěla k jejímu zdravotnímu stavu vyjadřovat. „Rodiče s informováním nesouhlasí a vzhledem k tomu vám žádné další informace poskytovat nebudeme,“ uvedla mluvčí Kamila Hamáčková. Čímž ovšem nepřímo potvrdila, že dívka je v této nemocnici hospitalizována.

K tomu, proč se dívka opila ještě ráno před vyučováním, se nechce nikdo vyjadřovat. „Okolnosti případu jsou v šetření,“ doplnila Potočná s tím, že dívka nemohla být vyslechnuta i vzhledem k jejímu stavu.

Podobné případy opilství mladistvých jsou i na Nymbursku registrovány zejména v případě svátků. Konkrétně Silvestra nebo Velikonoc. „Letos jsme o Velikonocích podle mých informací odváželi jedno opilé dítě i s matkou z Lysé nad Labem. Oproti jiným letům je to ale minimum, v předchozích letech byla situace mnohem horší,“ uvedl jeden z lékářů nymburské záchranky.