Vlastní matku škrtil a vyhrožoval jí podřezáním krku. Takového jednání se od syna dočkala žena z Milovic, která vše ohlásila na policii. Než se podařilo muže odvézt do psychiatrické léčebny Kosmonosy, vytáhl kuchyňský nůž také na policisty.

Domácí drama se odehrálo mezi pondělím 15. února a pondělím 22. února, kdy zasáhla policie v milovické ulici Sportovní. „Kriminální policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu ublížení na zdraví, spáchaného ve stádiu pokusu,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Podezřelý je muž z Milovic, osmdesátý druhý ročník, který žil společně s matkou. Ve společné domácnosti ji měl ve dvou případech slovně a fyzicky napadat. Žena vypověděla, že ji syn škrtil a s kuchyňským nožem v ruce jí vyhrožoval, že ji podřeže krk.

Když žena kontaktovala policii a policie dorazila na místo, muž odmítl spolupracovat. Na policisty zaútočil kuchyňským nožem. „Při provádění služebního zákroku použil jeden policista donucovací prostředek obušek a druhý hrozbu namířenou střelnou zbraní,“ popsala situaci policejní mluvčí.

Útočícího muže se podařilo odzbrojit a za asistence policisty jej převézt do psychiatrické léčebny Kosmonosy. Nakonec nebyl nikdo z přítomných zraněn.

Podobné případy, kdy útočník napadne policisty, nejsou na Nymbursku příliš časté. Tento ale letos nebyl první. Během lednového zásahu ve Velkém Zboží už došlo k napadení policisty psem, kterého jeho majitel vypustil.