Svobodného ducha alternativního uměleckého festivalu Freeze fest, který se o víkendu konal na milovickém letišti Boží Dar, narušili lupiči a zloději. Dvakrát řádili popáteční půlnoci.

Závažnější je rozhodně případ čtyřiadvacetiletého mladíka z Prahy, kterého minutu po půlnoci napadla dvojice lupičů. „Přistoupili k mladíkovi na účelové komunikaci, povalili ho na zem a několika údery do obličeje mu způsobili zlomeniny nosních kůstek,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Muže pochopitelně nemlátili bezúčelně. Sebrali mu peněženku s 300 korunami, platební kartou a osobními doklady. Přibrali i mobil, čímž se celková škoda vyšplhala na 4 100 korun. Zraněného mladíka nechali svému osudu na trávě a vzali nohy na ramena.

Podle popisu přepadeného byl jeden z útočníků štíhlý, asi 185 centimetrů vysoký s delšími tmavými vlasy. Na sobě měl šusťákovou bundu a tmavé kalhoty. Druhý byl zhruba o deset centimetrů menší, má střední postavu se širokými rameny a kratičký účes „na trojku“. Byl oholený, v bílé mikině s kapucí s tmavými vodorovnými prvky a ve tmavých kalhotách. Policisté informace o obou lupičích uvítají na čísle 158.

Jen zhruba o hodinu později propadl smutku další návvštěvník akce. V době mezi jednou a půl druhou ranní přišel o peněženku, kterou mu zručný lapka vytáhl ze zadní kapsy kalhot. „Kromě peněz v ní měl také doklady. Škoda byla stanovena na 2 500 korun,“ doplnila Tuzarová.