Že při obchodování s drogami ve velkém jde často o život, se přesvědčili dva svědci a vzápětí také nymburští kriminalisté.

Ti na konci června zahájili trestní stíhání proti čtyřiadvacetileté ženě a devětatřicetiletému muži. „Stíhání jsou pro trestný čin vydírání, za který jim v krajním případě hrozí až osm let vězení,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Co se vlastně stalo? Jedná se o případ distribuce pervitinu v Milovicích. Podle našich informací jsou z tohoto regionu jak údajní vyděrači, tak jejich oběti, k nimž policisté z pochopitelných důvodů nechtějí sdělit podrobnosti.

Zato o počínání drsného páru se toho ví poměrně dost. „Dvěma svědkům, kteří proti nim svědčili v kauze distribuce pervitinu, vyhrožovali fyzickou újmou a likvidací. Následně je fyzicky napadli nedaleko místa bydliště obětí. Chtěli je takto donutit, aby změnili výpovědi v jejich prospěch,“ popsala počínaní vyděračů a dealerů Potočná.

Oba skončili ve vazbě. Pro muže to není nové prostředí. Už byl v posledních třech letech za majetkovou a násilnou činnost trestán.