Oběť brutálního loupežného přepadení nebo tulák s bujnou fantazií a hereckými schopnostmi?

Právě tuhle otázku se snaží rozlousknout městečtí policisté, kteří rozjeli pátrací akci po muži, jehož příběh a fotografii jsme uveřejnili v pondělním Nymburském deníku. Úkolem číslo jedna je v tuto chvíli najít 
a vyslechnout muže, s nímž se osud rozhodně nemazlil. Jen on totiž může dát odpověď  na otázku z úvodu článku.

Co se vlastně stalo? Redaktor Nymburského deníku, který jel v sobotu večer z městecké pouti, vzal stopem zmíněného muže se psem na snímku. Ten se mu pak během cesty do Nymburka svěřil 
s nevšedními událostmi předchozích hodin. „V pátek večer jsme s kamarádem něco popili. Pak odešel a po nějaké době mě napadla skupinka mladíků. Podle mě to byli Ukrajinci. Vyprovokovali rvačku. Bylo jich víc, neubránil bych se. Navíc mi vyhrožovali, že zkoupou mého psa, což by asi bylo jeho poslední. Tak jsem to vzdal a jen se díval, jak mi 
z kapsy berou peněženku, doklady a klíčky od auta. Do mého peugeota pak naskákali 
a odjeli," vyprávěl muž se smutkem v hlase.

Podle jeho slov měl v peněžence tři tisíce korun. Bezmocný, bez peněz a dokladů, pouze se stařičkým psem, se pak pokoušel dostat domů. Proto prý stopoval v sobotu večer na výjezdu z Městce.

Zda je jeho příběh pravdivý, to si v tuto chvíli nikdo netroufá odhadnout. Minimálně v jednom bodě si však vymýšlel určitě. Tvrdil totiž, že celé napadení ihned oznámil na policii. „Žádný podobný případ však zaznamenán nemáme. Policisté ihned začali šetření jak v Městci Králové, tak na nymburském nádraží, kde měl vystoupit z auta. Zatím je však pátrání bezvýsledné," uvedla mluvčí nymburských policistů Martina Fejfarová.

Podle svých slov muž žije ve šluknovském výběžku, kde má s koňmi tahat dřevo z lesa. Zhruba před čtyřmi lety mu měla zemřít manželka, od té doby je patrně fixován pouze na svého malého černého psa.

Policisté proto žádají o pomoc i veřejnost. „Pokud by kdokoliv měl k danému případu jakoukoliv informaci, může se ozvat buď přímo městeckým policistům na číslo 325 643  232 , případně na linku 158, nebo se může osobně dostavit na nejbližší policejní služebnu," vyzývá policejní mluvčí. Redakce Nymburského deníku připojuje pro případné informace k dispozici také své číslo. Svědci, kteří muže viděli nebo vědí, o koho se jedná, mohou volat  kdykoliv na číslo 724 130 825.

POPIS MUŽE

Je nápadně vysoký, může měřit kolem 190 centimetrů. Neustále při sobě má malého černého psa jménem Benny. V sobotu měl na sobě šusťákovou oranžovou bundu, červené triko a tmavé šusťákové kalhoty s bílým pruhem. Mluví plynule česky.