V případě Mercedesu Vito vypáčil kliku u dveří spolujezdce a z auta vzal autorádio, peněženku s 3 500 korunami, doklady a platební kartu.

Ve druhém případě se na pozemku u domu dostal do Renaultu Master. „Vypáčil zámek u dveří spolujezdce a ukradl navigaci, pouzdro s doklady k autu, peněženku s 300 korunami a osobními doklady, dále šest platebních karet a slevové či zákaznické kupóny,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

I ve třetím případě bylo auto na pozemku u domu a tentokrát šlo o Škodu Octavia Combi. Do vozu se lump dostal po rozbití okénka dveří u řidiče. Uvnitř na něj čekaly dokonce dvě peněženky s 1 500 korunami a doklady.

Poslední auto, Peugeot Partner, bylo zaparkované na vjezdu před domem a u něj chmaták ani nemusel použít násilí. „Pootevřeným okénkem u řidiče vzal navigaci. Celková škoda ze všech čtyř případů byla vyčíslena na 34 900 korun,“ uvedla Potočná.

Policisté znovu důrazně varují před necháváním si peněz nebo dalších cenností v autě. „A to i v případech, kdy zaparkujete doma na dvoře. Jak je patrné z podobných případů, majitelům se to opravdu nevyplatí,“ dodala mluvčí.