Dávno pryč jsou doby, kdy zloději kradli výlučně pod rouškou tmy. V dnešní době bývají majitelé domů často překvapeni i ve chvíli, kdy se odpoledne vrátí z práce. Jako tomu bylo v případě, který se odehrál během uplynulého čtvrtka v Lysé.

Konkrétně se darebák vypravil do ulice Na Mlíčníku v době od jedenácti dopoledne do půl šesté navečer. „Přelezl dřevěný plot a vypáčil nedostatečně zajištěné přízemní okno do garáže,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Postupně se dostal do suterénu domu a následně do kuchyně. Tam začal s důkladnou prohlídkou. Nezapomněl nahlédnout do tradiční české skrýše na peníze, totiž do hrnků. A právě v nich našel, co hledal. „Ze dvou hrnků ukradl 9 tisíc korun a 500 euro,“ konstatovala Potočná.

Ze skříňky si „vypůjčil“ volně položený zlatý šperk v hodnotě 6 tisíc korun. Pak vyrazil na chodbu a ani z té se nevrátil s prázdnou. Objevil mobil a další tisícovku v hotovosti.

S lupem v hotovosti tak mohl být spokojen. Vydal se do obýváku, kde se zaměřil na elektrotechniku. Do oka mu padla plazmová televize. „Tu vymontoval a odcizil. Ukradl také satelitní přijímač,“ doplnila policejní mluvčí.

Tím je výčet ukadených věcí kompletní. Po sečtení škody mohl majitel jen sprásknout ruce: částka se vyšplhala na 64 106 korun.

Podobně dopadl na začátku léta majitel novostavby v nymburské Dlabačově ulici. Z ní mu během víkendu zloděj vybral barevný televizor, vysílačku, 6 rybářských prutů, 10 navijáků, 2 rádia c CD přehrávačem a další věci. Škoda dosáhla téměř 100 tisíc.