Scény jako vystřižené z kultovního filmu Pulp Fiction se bohužel v reálu odehrály v pondělí v Lysé. Trojice grázlů ve věku 14, 15 a 18 let udělala peklo mladíkovi na nádraží a partě dětí v parčíku u obchoďáku. Podle dostupných informací byl nejstarší člen gangu Slovák, zbylí dva mladíci byli chovanci dětského domova.

Podle neoficiálních informací nejprve ztropili scénu v jedné z místních lékáren, kde nakoupili léky a později je chtěli vrátit výměnou za peníze. U slovní přestřelky asistovali městští strážníci, ale prozatím se vše vyřešilo jen domluvou.

Opravdový teror začal až kolem půl druhé odpoledne v podchodu hlavního nádraží. „Vylákali třiadvacetiletého mladíka z Prahy na dámské toalety. Chtěli po něm peníze, přičemž jej nařkli z pokusu o znásilnění,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Mladík se aktivně bránil, proti přesile měl ale pramalou šanci. „Útočníci jej napadli a z postranní kapsy kalhot mu sebrali peněženku s tisíci korunami. Při odchodu mu ještě vzali na zemi ležící batoh. Všichni pak z místa utekli,“ popsala dokončení akce Tuzarová.

Jenže jeden útok jim byl málo. Zhruba o půl hodiny později si troufli být ještě drzejší. Tentokrát si za cíl zvolili skupinku nezletilých chlapců v parku u obchodního domu, kteří tam do těch chvil bezelstně pokuřovali. Trio mladých gangsterů se začalo vydávat za policisty! „Osočili hlouček s tím, že kouří a vyžadovali zaplacení pokuty,“ řekla policejní mluvčí.

Mladíci se bránili se slovy, že žádné peníze nemají. Agresoři však přesto jednoho z nich chytli a ze zadní kapsy mu vytáhli 70 korun.

To však už zasáhli přivolaní policisté. Podezření z trestných činů loupeže a krádeže ve spolupachatelství sdělili nejstaršímu mladíkovi. „V posledních letech už byl za podobné skutky odsouzen,“ doplnila Tuzarová.

Zbylí dva mladíci budou zřejmě kázeňsky potrestáni vedením dětského domova. Zákon je na ně prozatím krátký.