Opilý lupič a duchapřítomný cyklista byli hlavními postavami neuvěřitelné scénky, která se odehrála na asfaltové cestě poblíž Sokolče. Výsledkem parodie na loupežné přepadení byl útěk směšného útočníka.

Případ se stal na začátku září. „Osmadvacetiletý muž zastoupil cestu cyklistovi, kterého donutil zastavit a sesednout z kola,“ řekla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Pak začal opilý muž operovat s lahví rumu, kterou měl v ruce. „Strčil ji zastavenému muži před obličej a vyzval ho, aby se napil. Pak vytáhl ze zadní kapsy nůž o délce asi dvacet centimetrů, kterým kroužil a mával směrem k přepadenému,“ pokračuje policistka. Potácející se agresor se dožadoval cigaret a peněz.

Když se zdálo, že půjde do tuhého, dostal cyklista originální a účinný nápad. Ze svého bicyklu sundal pumpičku a použil ji jako výstražnou zbraň. V policejní svodce je o finální části loupeže následující záznam: „Poté, co napadený vytáhl hustilku a řekl mu, že ji o něj přerazí, přestal muž činit nátlak a utekl.“

Celý incident byl na policii ohlášen až se zpožděním. Proto kriminalisté začali s trestním stíháním svérázného lupiče až uplynulý čtvrtek. Ačkoliv škoda za daných okolností nebyla žádná vyčíslena, v krajním případě hrozí lupiči až několikaletý pobyt za mřížemi.