K neštěstí došlo v pátek večer na zahradě rodinného domku na Loučeni. Při hře dětí se dvouletý chlapec zřítil do septiku. Najít a vytáhnout jej pomohli až hasiči. Ani po urychleném převozu vrtulníkem do nemocnice se však chlapce nepodařilo vrátit zpátky do života. Míru zavinění budou zkoumat policisté.

K situaci došlo po sedmé večer. Podle dostupných informací přišlo jiné dítě oznámit pád batolete do septiku rodičům. Zřejmě první chybou bylo, že dospělí přivolali nejprve na pomoc záchranku. Přitom dítě ani po zevrubném zkoumání septiku nebylo k nalezení.

Marná byla také snaha přivolaného lékaře záchranky. „Pokoušeli jsme se dítě nahmátnout. V místech, kam jsme opravdu nemohli, jsme si pomáhali bidlem,“ líčí lékař záchranky, na kterého celá tragédie silně zapůsobila.

Teprve až přivolaní hasiči díky technice a dýchacím přístrojům dítě ze zákoutí septiku vyprostili. To už však bylo zhruba půl hodiny pod hladinou.

Děcko záchranáři ještě na chvíli oživili díky pročištění plic. Přivolaný vrtulník jej převezl do pražské nemocnice na Karlově. Bohužel doba, kterou dítě strávilo bez přístupu vzduchu, se ukázala být jako neřešitelně dlouhá. „Lékař musel konstatovat smrt chlapce,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Případ tím však ještě nekončí. Kriminalisté se pokusí zodpovědět na otázku, zda za smrt batolete není někdo přímo zodpovědný. „Pochopitelně se případem dále zabýváme a míru zavinění zkoumáme,“ potvrdil včera Nymburskému deníku zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Případy, kdy policisté řeší možné zanedbání ze strany rodičů, či dalších příbuzných, se v poslední době množí. Ať už se jedná o situace, kdy na sebe dítě zvrhne například hrnec s horkou vodou, nebo kdy se kvůli nedostatečnému dozoru děti topí.