V hraničních životních podmínkách žila donedávna jedenašedesátiletá Eva Hrušková v paneláku na Loučeni. Do stěn jí zatékala vodaz rozbitého odpadu u vany v bytě o patro výš. Poprvé nehodu zjistila už v roce 2005.

Písemně na celou věc upozornila majitele domu. „V dopise jsem ho upozornila na to, že zdmi protéká voda a následně zdi plesniví,“ ukazuje dopis bývalá zaměstnankyně drah.

Ale nic se nedělo. Tedy ze strany majitele domu. Paní Hrušková vytírala podlahu, běhala s kbelíky s vodou.

Letos na jaře se rodina bydlící o patro výš vystěhovala a nastalo období klidu. „Místa jsem vystříkala Savem a vymalovala. Jenže před pár dny se do bytu s rozbitým odpadem nastěhovala nová rodina,“ popisovala zoufalá žena.

A začalo vše nanovo. Obrovské mapy na stěnách koupelny, kuchyně a špajzu. Hrozilo, že se dostane voda do zásuvek a může dojít k mnohem většímu neštěstí.

A další urgence na majitele domu. Nic. „A to dokonce ani ve chvíli, kdy jsem musela zavolat policii, ukázat jim, že se jedná skutečně o havárii. Policisté majitele domu kontaktovali. Ani pak náprava nepřišla,“ stěžovala si paní Hrušková redaktorům Nymburského deníku zhruba před 14 dny.

Deník oslovil majitele domu, který je v Nymburce vlastníkem stavební firmy. Ten se telefonicky k celé situaci nechtěl vyjádřit. Nejprve si dohodl osobní schůzku, kterou později s odůvodněním pracovní vytíženosti zrušil a slíbil odpovědět na dotaz mailem. Ani přes telefonickou urgenci tak ale neučinil. „Paní Hrušková byla vždycky problematický nájemník,“ vyjádřil se stroze.

Ovšem přitom začal problém v praxi řešit. „Po návštěvě a kontaktu redaktora zakázal používat uživatelům o patro výš vodu. Za pár dní přišel instalatér, ucpaný odpad za půl hodiny opravil. Stálo to 350 korun,“ oznámila s radostí paní Hrušková.

Teď jenom musí pořádně větrat, aby zdi vyschly a pak znovu vymalovat…