Ženy, mějte se na pozoru. Není vyloučeno, že v ulicích Kolína se v současné době stále pohybuje zatím neznámý násilník, jehož obětí se začátkem tohoto měsíce stala starší žena v ulici Dukelských hrdinů.

Ke znásilnění podle informací policie došlo 1. srpna nedlouho před čtvrtou hodinou ranní. Napadená starší žena musela následně vyhledat lékařské ošetření v nemocnici.

„Jedná se o první případ znásilnění v samotném městě Kolín v letošním roce,“ uvedla mluvčí kolínské policie Jana Žďárská.

Podle získaného popisu policie upozorňuje na neznámého muže zdánlivého stáří 25 až 30 let, vysokého přibližně 180 cm, tmavších blond vlasů s kotletami, který se může v Kolíně či na Kolínsku pohybovat.

V inkriminované době měl na sobě černou mikinu, ¾ kalhoty (zvané kapsáče) a na nohou bílé tenisky. Kdo ze svědků by mohl k pachateli poskytnout jakékoli další informace, nechť se obrátí na bezplatnou telefonní linku policie 158.

V ulici, kde ke znásilnění došlo, lidé včera o případu neměli tušení. „Tady? Se sousedkami se bavíme o lecčem, probíráme všechno možné, ale nikdo nic takového neříkal,“ podivovala se padesátnice u vchodu do jednoho z domů v ulici Dukelských hrdinů. Ani ve zdejší lékárně, kam čas od času zavítá většina obyvatel z okolí, prodávající personál o ničem takovém neslyšel.

Policie vyzývá případné svědky, aby se přihlásili na linku 158.

Dana Zářecká, Jana Martinková