Opilý cestovatel dojel na záchytku

Nymburk – Do jiného cíle, než plánoval, dorazil třiadvacetiletý muž v pondělí večer. Původně nastoupil do vlaku mířícího z Trutnova do Prahy. „Ve vlaku narušoval pořádek a nerespektoval pokyny průvodčího, proto byl z přepravy v Nymburce vyloučen,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná. Před nymburským nádražím ve výtržnostech pokračoval a nezměnila to ani domluva policistů, kteří dorazili na místo. Když ho chtěli eskortovat, vytrhl se jim a utíkal Bezručovou ulicí směrem k poště. Po pár vteřinách ale zareagoval na výzvu pronásledujících policistů a vzdal se. Skončil na záchytce.

Zloděj se vloupal do věznice

Jiřice – Pomocí vyhnutí plechu na plášti budovy skladu se dostal zatím neznámý zloděj do areálu jiřické věznice. Ze skladu pak odcizil pracovní nářadí, šlo například o aku vrtačku, pilu a další věci. Způsobil tak škodu za šest tisíc korun.

Řidič bez papírů nedal přednost

Lysá – Muž, který nemá řidičák, vyrazil do ulic města s vozem Kia bez platné technické kontroly. Navíc na křižovatce nedal při odbočování přednost řidičce Škody Octavia a došlo ke střetu. Naštěstí se vše obešlo bez zranění, škoda činí 65 tisíc korun. Alkohol u obou vyloučila dechová zkouška.

Z batohu vytáhl peněženku

Nymburk – Při vystupování z podchodu vytáhl zloděj peněženku se čtyřmi stovkami z kapsy batohu na zádech ženy, která šla před ním.

Radar měří také v Dlouhopolsku

Městec Králové – Tento týden budou policisté měřit rychlost především ve východní části okresu, v Novém, Městci i v Dlouhopolsku.

Šoférovi vběhl do cesty jelen

Poděbrady – Z levé strany vběhl řidiči Škody Octavia před auto jelen. Stalo se na trase z Poděbrad do Osečka. Na autě způsobil škodu za 70 tisíc korun. Z místa zvíře uteklo. Řidič vyvázl bez zranění.