V lese narazil na nebezpečnou minu

Dymokury - Častými nálezy nevybuchlé munice jsou v našem regionu vyhlášené Milovice. V jejich okolí se pozůstatky po okupační sovětské armádě v podobně nebezpečných granátů, min a dalšího střeliva objevují poměrně často. Jak však ukazuje aktuální případ, hrozí nálezy nebezpečných předmětů i jinde. Své o tom ví osmačtyřicetiletý muž, který v sobotu objevil ve Velkém lese u Dymokur neznámou munici. „Na místo byl přivolán pyrotechnik, který určil, že se jedná o dělostřeleckou minu ráže 82 milimetrů. Minu zajistil a odvezl k bezpečnému zničení,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná. Policisté důrazně varují, že při podobných nálezech je nejdůležitější předmětu se nedotýkat a okamžitě volat linku 158. V minulosti se právě u Milovic stal případ, kdy žena výbušninu umístila do kočárku a jela ji odevzdat.

Žena odcizila prací prášek

Milovice - Sedmadvacetiletá žena byla zadržena těsně za pokladnami jednoho z hypermarketů. Přes pokladnu pronesla krabici pracího prášku v hodnotě 180 korun. Bylo jí sděleno podezření z krádeže, jelikož už v poslední době byla za zlodějinu odsouzena. 

V paneláku ležel bezdomovec

Kolín - Do šestnáctipatrového domu se opět na nějaký čas nastěhoval bezdomovec. Tentokrát byl objeven ve 14. patře. Po příjezdu přivolaných strážníků byl vykázán a uklidil si po sobě nepořádek. 

Z auta ukradl kufr s osobními věcmi

Poděbrady - Do Škody Fabia, zaparkované přes noc v Ostrovní ulici, se vloupal zatím neznámý zloděj. Do vozu vnikl poté, co rozbil okno u zadních dveří u zavazadlového prostoru. Uvnitř objevil cestovní kufr. „Ten odcizil. Kufr obsahoval osobní věci. Majiteli vznikla škoda ve výši 18 500 korun,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná. Policisté upozorňují, že v autě by si lidé neměli nechávat žádné věci. 

Muž byl chycen při řízení v zákazu

Dobšice - Před několika dny v podvečer kontrolovala hlídka z obvodního oddělení v Městci Králové řidiče, který jel od Kolají směrem na Dobšice. Osmadvacetiletý šofér Opelu Kadett však neměl za volantem co dělat, jak ukázalo následné šetření. Muži byl totiž vysloven zákaz řízení v délce 30 měsíců, tedy dvou a půl roku. Jelikož trval pouze od letošního března, do jeho vypršení zbývala ještě dlouhá doba.

Kanec vběhl pod kola auta, nepřežil

Nouzov, Podmoky - Střety aut se zvěří jsou běžným jevem na našich silnicích bohužel po celý rok. Nejčastěji se jedná o srny a divoká prasata. Při havárii u Nouzova se jednalo o druhý jmenovaný případ. Ke střetu Škody Roomster a divočáka došlo v pátek v půl třetí ráno. Řidič vyjížděl z Kopidlna směrem na Nouzov, když z levého příkopu vyběhl kanec. Škoda byla vyčíslena na 15 tisíc, zvíře střet nepřežilo, k jinému zranění nedošlo. Druhý případ střetu s kancem se odehrál v pondělí před pátou ráno mezi Podmoky a Velenicemi na Královéměstecku. Divoké prase tentokrát vběhlo do cesty autobusu. Po nárazu zvíře uteklo, škoda na autobusu byla odhadnuta na 30 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn.