Šok zažila starostka Okresního sdružení hasičů v Nymburce Blanka Blechová včera po ránu. U její kanceláře v Obecním domě byly vypáčené dveře.

„Přišla jsem do práce a dveře byly pootevřené a zámek vypáčený. Byla jsem naprosto v šoku, jak někdo může okrást někoho, kdo dělá tolik pro všechny lidi,“ říkala překvapená starostka hned po zjištění krádeže. V její kanceláři nebylo ovšem nic rozházené, byla vypáčená skříňka, kam ukládá trezor s penězi. Ten zmizel i se šesti tisíci korunami. „Musel to podle mě být někdo, kdo znal místní poměry. Věděl, kde se trezor nachází,“ vyjádřila první pocity po krádeži.

Zajímavé je, že z kanceláře zmizely jen peníze a ostatní věci, které mají daleko vyšší hodnotu, zůstaly na místě. „Máme tu hasičskou výstroj, jenom jedny boty stojí kolem tří tisíc. V jedné z peněženek nechal ten dotyčný stovku,“ nechal se slyšet Vladimír Jeník, tatínek Blanky Blechové a její předchůdce ve funkci starosty.

Hlavní vchod, kterým se dotyčný zloděj musel dostat dovnitř, bývá po šesté hodině zamčený. V úterý večer tomu ale zřejmě tak nebylo. „Ve čtvrt na sedm zamykala uklízečka a ve čtvrt na deset byla opět zamykat pracovnice bezpečnostní agentury. Muselo se to stát někdy v té době. V budově jsou ještě kosmetičky, které nechávají velmi často hlavní vchod otevřený, aby nemusely chodit otevírat zákaznicím. Tak tomu bylo zřejmě i v úterý večer,“ zaspekulovala Blanka Blechová.