Nepěkný pohled se naskytl v pondělí dopolednekriminalistům v jednom z drážních domků v oboře v Kněžičkách. Objevili v něm rozkládající se tělo muže, který evidentně není mezi živými už delší čas.

Dopondělního odpoledne nebylo tělo identifikováno. „Na místo byl přivolán soudní znalec. Zatím nevíme, o koho se jedná,“ potvrdila mluvčí nymburských policistů Zuzana Tuzarová.

Není zatím také jasné, jak muž zemřel. I na to bude zřejmě muset odpovědět až případná pitva. Nedá se tedy vyloučit, že muž zemřel násilnou smrtí.

Okamžitě se vyrojily první spekulace, o koho by se mohlo jednat. Podle lidí, kteří nedaleko obory žijí, se v těchto domcích často zabydlovali například bezdomovci. A právě o jednoho z nich by se údajně mohlo jednat. „To v tuto chvíli opravdu nevíme, na to musí odpovědět až specialisté,“ uvedl policejní rada František Kuneš.

Tělo v rozkladu bylo nalezeno také loni v Poděbradech v ulici Na Chmelnici. Tam se jedná o velmi komplikovaný případ, protože následná pitva potvrdila, že muž by zavražděn. Podle dostupných informací se případ stále šetří.