Rozhodli se vykrást restauraci v Kamenném Zboží na hřišti. „Společně nejprve odpojili přívod elektrické energie do restaurace. Za pomoci přinesené sekyry a krumpáče pak zničili dva visací zámky chránící mříž a vchodové dveře,“ popsala začátek akce policejni mluvčí Petra Potočná.

Vevnitř pochopitelně důkladně vše prohledali, pak rozložili donesený kufr a začali do něj skladovat chystaný lup. „Do kufru si připravili dvě lahve tulamorky, lahev borovičky, vaječného koňaku a citronové becherovky. K tomu přibrali dvacet krabiček cigaret,“ vypočítala policejní mluvčí.

Jenže to už o jejich počínání věděli policisté, kteří se k místu krádeže okamžitě vypravili. Konkrétně na místo dorazila hlídka z obvodního oddělení v Sadské. Podle dostupných informací se zlodějíčci dali v tu chvíli na útěk. Jenže daleko nezdrhli. „Oba byli zadrženi poté, co policisté použili varovné výstřely do vzduchu,“ uvedla Potočná.

Pokud by se jim krádež vydařila, škoda by pro provozovatele restaurace rozhodně nebyla zanedbatelná. „Krádeží byla škoda sečtena na 3300 korun, poškozením objetu pak 1200 korun. Celková škoda by tedy činila 4500 korun,“ doplnila policistka.