Jako ve zlém aprílovém snu si museli připadat řidiči v Hradčanech první dubnové ráno. Nádrže jejich aut byly poškozené a nezůstal v nich žádný benzin. Podobný případ se stal před pár dny také v Sadské.

V Hradčanech zloděj navrtal osm nádrží. „U vozidel vyvrtal do nádrží díru o velikosti šest milimetrů. Dohromady vysál 166 litrů benzinu,“ řekla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Stejně dopadly dvě Škody Fabia, Škoda Felicia, Renault Laguna, Dacia Logan, Citroen C3, Ford Fusion a Citroen Xsara. „Celková škoda byla vyčíslena na 72 933 korun,“ doplnila Potočná.

Podobnou zkušenost mají také motoristé v Sadské. V jedné ulici zmizely pohonné hmoty během jediné noci ze čtyř aut. Stalo se to v noci na středu 17. března a díru do nádrže objevili řidiči Peugeotu, Škody Fabia, Škody Forman a Fordu Focus. Dohromady lump vysál 125 litrů pohonných hmot a způsobil škodu za 45 300 korun.

Proti takovému počínání se dá jen těžko bránit. Šoféři jsou po právu naštvaní. A to nejen kvůli tomu, že přišli o benzin, ale především proto, že musí dát opravit zničené nádrže, což je přijde na tisícové částky. „Já kdybych viděl, jak mi někdo navrtává nádrž, tak ho snad zastřelím,“ neskrýval naštvání jeden z oslovených řidičů.

Krádeže benzinu či nafty jsou klasickou zlodějskou fintou už desítky let. Donedávna se však jednalo spíše o ojedinělé případy. Pak se našli darebáci, kteří si vyhlédli firmy s několika zaparkovanými náklaďáky, případně zemědělskými stroji a hadičkou z nich naftu odčerpali.

Systém nočního vykrádání řady aut najednou je bohužel novinkou posledních měsíců a jak už bylo řečeno, zejména poškození nádrží je fakt, který způsobuje značné materiální škody.

Policisté proto apelují na řidiče, aby si pokud možno zaparkovali auta na bezpečném místě, kde o nich mají přehled nebo jsou dokonale zajištěná, například v garážích. Jinak se proti upírům dá bránit těžko.