Vše se odehrálo v pátek 25. května, kdy 70letou seniorku navštívily dvě zatím neznámé ženy. Tedy – vlastně se objevila jedna. Nezamčenými vrátky sice prošly do zahrady rodinného domu dvě osoby, avšak na dveře domu zaklepala pouze jediná, informovala v pondělí Jana Dětská z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Západ. „Druhá se zatím ukryla. Když seniorka otevřela, pachatelka ji odlákala do domu pod záminkou kontroly sociálního zařízení,“ přiblížila Dětská vývoj událostí. Utajená spolupachatelka následně vnikla do domu pokradmu, vplížila se do ložnice – a tam hospodařila po svém: sebrala odloženou peněženku s 1500 Kč, doklady a platební kartou.

Policisté zatím vědí, že v souvislosti s tímto skutkem pátrají po dvou ženách kolem třicítky. Hubenější černovláska měřící kolem 155 cm měla na sobě svetr s korálky na hrudi a černé kalhoty; silnější blondýna, vysoká asi 170 cm, byla oblečena v růžovém.

Policie radí nejen seniorům:- Do domu či bytu vpusťte pouze ty, které dobře znáte nebo kteří se důvěryhodně prokáží a vysvětlí, proč přicházejí.
- Nebuďte důvěřiví ani k různým podomním prodejcům, kteří nabízejí zdánlivě levné zboží nebo výhodné slevy.
- Buďte opatrní, nevěřte každému, kdo vás za dveřmi požádá o laskavost (například o možnost zatelefonovat si, použít WC, o pomoc při nevolnosti – třeba v podobě sklenice vody – či o převzetí zásilky pro souseda). Situaci můžete řešit, aniž byste otvírali dveře.
- V případě, že nebudete delší dobu přítomni a jste ochotni investovat vyšší finanční částku, pořiďte si elektronické spínací zařízení, které samo v určitou dobu rozsvěcí a zhasíná světlo – což působí dojmem, že jste doma.
- Důležitá telefonní čísla mějte poblíž svého telefonu a na dobře viditelném místě.
- Dům zamykejte, i když jdete třeba jen k sousedce nebo na zahradu.
- Je dobré nemít doma větší množství peněz v hotovosti. Peníze můžete ukládat na bankovní účty.

Zdroj: Policie ČR

Policie hledá dvě nezletilé dívky.
Chovankyně zase utekly. Pražská policie hledá dvě nezletilé dívky